Talantu šovs “Es protu, varu un daru!”

Izglītība

“Kad cilvēks atrod savu vietu dzīvē, notiek pārsteidzošas lietas. Dzimst lieliskas filmas brīnišķīgas bildes un neticami darbi. Katram no mums ir apslēpts talants. Bez izņēmuma,” – tā uzskata angļu aktieris Daniels Šarmens. Taču, lai šo talantu atklātu, noslīpētu, ir jāpieliek milzu pūles, jāiegulda liels darbs. Vai katrs to spēj un dara? Domājams, ka tikai mērķtiecīgākie un aizrautīgākie. Un Špoģu vidusskolā tādi ir! To 7. decembrī apliecināja 6.a klases organizētais pasākums “Es protu, varu un daru!”, kurā 5. - 8. klases skolēni demonstrēja savus talantus vai hobijus.

Talantu šovā visplašāk pārstāvētā kategorija bija mūzika. Dominika Nikolajeva (5.a) atklāja pasākumu ar skaņdarbu “Paradīzes skaņas” (klavieres), bet Karima Ragaba Elvanī (6.a) “Kuģītis” (klavieres) aizveda muzikālajā ceļojumā pa ūdeņu plašumiem līdz pat Itālijai, kur Vita Skuķe (7.a) ar savu vijoli uzbūra ugunīgo “Tarantellu”, bet  Madara Aleksejeva (8.a) nospēlēja savas mīļākās grupas “Måneskin” dziesmas ”The Loneliest” melodiju. Savukārt Rolands Kļavinskis, kurš ir pazīstams kā talantīgs akordeonists, šoreiz visus pārsteidza ar ģitārspēli, izpildot grupas “Tokyo Ghoul” kompozīciju “Unravel” un savas improvizācijas.

Leila Sadikova (5.a) iepazīstināja ar savu vaļasprieku – makramē jeb mezglošanu. Izrādās, ka prasmei no mezgliem darināt praktiskas un dekoratīvas lietas jau ir divarpus tūkstoši gadu - persieši un sīrieši, izmantojot mezglošanas tehniku, izgatavoja sev apģērbu. Tas liecina, ka mezglošana ir bijusi populāra visos laikos, jo saglabājusies līdz mūsdienām. Leila pin gan rotaslietas, gan dekorus.

6.a klases meitenes ļāvās dejotpriekam, improvizējot par “Bermudu divstūra” “Serenādi”, bet pasākuma izskaņā  Zane Proma (8.a) izpildīja dziesmu “Aleluja”, radot īstu Ziemassvētku gaidīšanas noskaņu.  

Pasākumā darbojās arī žūrija, taču tā nevērtēja un nepiešķīra vietas – tas nebija konkurss, jo konkurss – tās ir sacensības, cīņa par uzvaru, bet šajā pasākumā gribējās visiem parādīt, ka mūsu skolā ir daudz talantīgu pusaudžu, kuri prot un spēj interesanti pavadīt savu laiku. Viņi visi jau ir uzvarētāji, jo uzdrīkstējušies padalīties ar savu talantu vai aizraušanos ar klātesošajiem. Žūrijas locekļi katram pasākuma dalībniekam atrada siltus, iedvesmojošus vārdus, piešķīra nominācijas, pasniedza sarūpētas balvas.

Pasākumā savu vērtējumu izteica arī skatītāji. Un šoreiz tika pasniegtas divas Skatītāju simpātiju balvas. Tās izpelnījās Rolands Kļavinskis un Madara Aleksejeva.

Angļu rakstniece Diāna Seterfīlda ir teikusi, ka “kaislīga vēlme kaut ko radīt pati par sevi liecina par talanta klātbūtni”. Radiet, dariet, uzdrošinieties!

Špoģu vidusskolas skolotāja Valentīna Ivanova
Video: Kristīne Grigorjeva (10. klase)

Video iespējams noskatīties šeit.


Izsludināta pieteikšanās inovatīvu biznesa ideju konkursam Latgalē “Nākotnes atslēga 2024”