Sventes pagasta atklātais individuālais čempionāts 64 lauciņu dambretē

AKTUĀLI

14. oktobrī Sventes pagasta Tautas namā notika Sventes pagasta atklātais individuālais  čempionāts 64 lauciņu dambretē, kurā  piedalījās  29  dambretisti no Daugavpils novada un pilsētas, kā arī viesi no Lietuvas Utenas, Antažave, Anikščai un Zarasu pilsētām. Atklāšanas parādē dalībniekus sveica Sventes pagasta pārvaldes vadītāja Brigita  Vasiļevska.

Visi dalībnieki sacentās vienā grupā, un uzvarētājus pa grupām noskaidroja pēc  izcīnītajiem  punktiem  kopējā konkurencē.  Pēc nospēlētajām 9 spēļu kārtām pirmo vietu  vīriešiem, piemiņas kausu un zelta godalgu ar 8 punktiem izcīnīja dambretes sporta  meistars no Zarasiem - Jozas Galvonas. Otro ietu arī ar 8 punktiem izcīnīja dambretes meistars Edmundas Starkus noUtenas  un  trešajā  vietā - starptautiskās klases dambretes meistars Valdas Veršulis no Anikščai. Spēcīgajā konkurencē starp vīriešiem no novada dambretistiem labākos rezultātus uzrādīja Vladimirs Matvejevs, Tadeušs Turonoks un Nikolajs Dmitrijevs , kuri ar 5,5 punktiem dalīja 6. - 8. vietu.

Dāmu konkurencē 1. vietu ar 5 punktiem un piemiņas kausu izcīnīja Olga Juzupanova    no Sventes pagasta. Otrajā  vietā  Onute Pikauskiene  no Zarasiem un 3. vietā Daugavpils dambretiste Natālijs Multāne.

Jauniešu konkurencē zelta medaļu izcīnīja sventietis Ričards Petaško ar 5 punktiem, otrajā vietā Leonids Murevičs no Daugavpils ar 4,5 punktiem un 3 .vietā - Sventes vidusskolas audzēknis Ilmārs Klaucāns. Jaunietēm pirmās divas vietas izcīnīja  daugavpilietes Natālija Multāne ar 4 punktiem un Anna Mironova. Trešajā vietā  sventiete Līga Rudzīte. Balvu saņēma arī  sacensību vecākais  dalībnieks Jānis  Rātnieks no Lauceses pagasta, kurš savos 85 gados 29 dalībnieku konkurencē izcīnīja godpilno 16. vietu. Uzvarētājiem piemiņas kausus, medaļas un balvas pasniedza Sventes pagasta pārvaldes vadītāja Brigita Vasilevska un novada dambretes sekcijas vadītājs Tadeušs Turonoks.

Dalībnieki pateicas organizatoriem par lielisku sacensību organizāciju, ar  rudens  veltēm  skaisti  noformēto zāli, iespēju nogaršot un degustēt Sventes pagasta senioru sarūpētos   ievārījumus , garšīgajām kafijas un  tējas pauzēm.

Informāciju sagatavoja:
Sacensību galvenais tiesnesis  Eduards Lihoveckis  

Naujenes pagasta lauksaimnieku un uzņēmēju balle