Starptautisko dzejas dienu svinot

AKTUĀLI

Šodien, 21. martā, pasaulē svin starptautisko dzejas dienu, tādēļ Augšdaugavas novada Kultūras pārvalde piedāvā dzejiski radošas un pavasarīgi saulainas intervijas mūsu novada pašvaldības domē un Kultūras centrā “Vārpa”.

Augšdaugavas novadā atpazīstami cilvēki atbild uz jautājumu, kad viņi pēdējo reizi ir lasījuši dzeju, kā arī nolasa dažas dzejas rindas no Raiņa poēmas “Ave Sol!”.

Vakar, sākoties astronomiskajam pavasarim, novadā tika izsludināta dzejas un saulespuķu akciju “Esi sveicināta, Saule!”. Akcijas nosaukuma pamatā ir Raiņa saules dziesmas “Ave Sol!” latviskotais nosaukums.

Novada iedzīvotāji un iestādes tiek aicināti sēt saulespuķes un lasīt dzeju.

Dzejas dienās, 9. septembrī, Raiņa mājā Berķenelē tiks noskaidrots, kur novadā izaugusi garākā, lielākā vai dzejiskākā saulespuķe.

Ideja sēt dzejiskās saulespuķes radās, sasaistot saules dzejnieku Raini, kam mūsu novadā ir viena no bērnības vietām, Raiņa māja Berķenelē, ar tēlnieka Viļņa Titāna skulptūru “Saules puķe”, kas uzstādīta Demenes pagastā un iezīmē Latvijas tālāko dienvidu punktu.

Youtube:

Iesaisties dzejas un saulespuķu akcijā "Esi sveicināta, Saule" / "Ave Sol!"!