Sporto lieli un mazi

Izglītība

15. septembrī pēc mācību procesa Randenes pamatskolā notika Sporta pēcpusdiena. Skolēni ne tikai sacentās sportojot, bet arī iepazinās ar retu sporta veidu - paukošanu.

Randenē bija ieradušies Daugavpils Bērnu un jaunatnes sporta skolas pārstāvji Ņikita un Alise ar savu treneri, lai iepazīstinātu audzēkņus ar unikālu sporta veidu - paukošanu.

Kā zināms, tad paukošana ir viens no sporta veidiem, kur tiek izmantoti aukstie ieroči. Tā ir arī viena no modernās pieccīņas disciplīnām, kas iekļauta Olimpiskajās spēlēs. Sporta paukošanā izmanto dažādus ieročus - floreti, špagu un zobenu.

Skolas zālē notika arī paraugdemonstrējumi. Visi interesenti pēc pasākuma varēja apskatīt un paturēt paukošanas ekipējumu, uzdot jautājumus.

Pēc tikšanās ar paukotājiem, notika dažādas sporta aktivitātes - stafetes. Skolēniem bija iespēja iejusties Latvijas basketbola izlases "ādā", metot soda metienus. Ak, cik tas nebija viegli! Lidojošā šķīvīša mešana mērķī, futbola bumbas raidīšana vārtos. Sportoja mazi un lieli. Visos mājoja  sacensības gars. Uzvarēja draudzība.

Mamogrāfa izbraukums uz Subati un Ilūksti