Špoģu Mūzikas un mākslas skolas audzēknei Justīnei Abaronei panākumi vizuālās mākslas konkursā Baltkrievijā

AKTUĀLI

Baltkrievijas Nacionālajā mākslas muzejā tika atklāta VII Starptautiskā vizuālās mākslas konkursa “Pasaules bērni draudzējas” (“Дружат дети на планете”) izstāde. Šī gada konkursa tēma bija “Ekoloģija” un “Mana zaļā planēta”.

Konkursa galvenā ideja - ar mākslas izteiksmes līdzekļu palīdzību attēlot problēmas, kas rada klimata izmaiņas, kā arī , ko mēs - cilvēki varam izdarīt dabas saglabāšanā un aizsargāšanā.

Konkursa - izstādes radošie darbi atspoguļo, kā bērni redz, izjūt cilvēka darbības ietekmi uz apkārtējo pasauli, uz klimata izmaiņām, atspoguļo katra cilvēka ieguldījumu ekoloģisko problēmu risināšanā, kā arī parāda, ko mēs katrs varam izdarīt dabas aizsardzībā un iepazīstina ar mūsu unikālajām dabas bagātībām- augu un dzīvnieku pasauli.

Jaunie mākslinieki no dažādām pasaules valstīm savos darbos aicināja saglabāt mūsu planētu - Zemi, uzturēt mūsu planētu tīru, zaļu un ziedošu.

Šogad konkursā piedalījās vairāk kā 4500 jaunie mākslinieki no 27 pasaules valstīm: Azerbaidžānas, Armēnijas, Baltkrievijas, Bulgārijas, Bahreinas, Gruzijas, Itālijas, Kubas, Kazahstānas, Kirgizstānas, Ķīnas, Latvijas, Moldovas, Rumānijas, Krievijas, Serbijas, Taizemes, Tadžikistānas, Turkmenistānas, Turcijas, Uzbekistānas, Ukrainas, Horvātijas, Filipīnas, Čehijas, Igaunijas un Ekvadoras.

Izstādē piedalījās arī jaunie mākslinieki no Latvijas. Špoģu Mūzikas un mākslas skolas audzēkne Justīne Abarone (skolotāja Vita Kāpostiņa - Tuče) kļuva par konkursa laureāti un ieguva godpilno 1. vietu gleznošanas kategorijā.

Arī Justīne, tāpat kā visi bērni uz pasaules, grib dzīvot uz tīras, skaistas, sakoptas planētas, priecāties par dabu, par dzīvniekiem, rūpēties par tiem.

Kā atzīmēja konkursa - izstādes organizatori, bērnu darbi ir dabiski, viegli uztverami, atklāti un galvenais - neatstāj nevienu vienaldzīgu.

Organizatori sveica visus dalībniekus, pateicās par dalību konkursā- izstādē un aicināja apmeklēt izstādi Nacionālajā mākslas centrā, kas norisināsies jūnijā - augustā.

Apsveicam Justīni Abaroni ar izcilu rezultātu konkursā un izsakām pateicību par ieguldīto darbu audzēknes sagatavošanā Špoģu Mūzikas un mākslas skolas skolotājai Vitai Kāpostiņai - Tučei un novēlām radošus un spilgtus darbus arī turpmāk!

Naujenes tautas bibliotēkas virtuālā izstāde