SIA “Rubiki” Līksnas pagastā attīsta plastmasas izstrādājumu ražotni

AKTUĀLI

Guntars Vingris, paralēli pamatdarbam un uzņēmējdarbībai Rīgā, pirms septiņiem gadiem nolēma uzsākt nodarboties ar lauksaimniecību dzimtajā Daugavpils novadā,  turpinot meklēt veidus, kā attīstīt savu biznesu, nodibinot uzņēmumu SIA “Rubiki”. “2011. gadā bija iespējams iegūt Eiropas Savienības līdzfinansējumu nelauksaimnieciskās darbības attīstīšanai, lai varētu dažādot dzīvi laukos. Lauku cilvēki vasarā pamatā ir nodarbināti lauksaimniecības darbos, bet ziemā ir tukšais periods. Iedzīvotājam tas nozīmē samazinātus ienākumus un depresīvu noskaņojumu. Man radās iespēja iegādāties šo zemes gabalu Līksnas pagasta Muncišķos, blakus Daugavpils – Rīgas šosejai, kur uzbūvēju angāru 800m2 platībā.”

Projekta ietvaros tika iegādāts arī darbagalds un dažādas mūsdienīgas iekārtas, kas ļāva izveidot plastmasas izstrādājumu ražotni. Šobrīd SIA “Rubiki” piedāvā plaša spektra piedāvājumus – notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, sūkņu stacijas, pontonus, laipas, piestātnes, lielizmēra plastmasas izstrādājumus un citus specifiskus produktus.  Lielākā daļa produkcijas ir iekšzemes patēriņam un neliela daļa tiek eksportēta uz Krieviju. “2017. gads bija uzrāviena gads, kad sapratām, kurus produktus varam visveiksmīgāk pārdot,” atzīst uzņēmējs. “Galvenais produkts, kas veidoja pusi no apgrozījuma, bija pontoni un peldošās piestātnes. Tas bija patīkams un negaidīts pārsteigums. Otrajā vietā ir mazās attīrīšanas iekārtas privātmājām, kā arī dažādi citi specifiski produkti, kas saistīti ar attīrīšanas procesu.”

Ražotnē tiek nodarbināti 5 strādnieki, četri no tiem ir vietēji iedzīvotāji. Uzņēmējs uzskata, ka par darba roku trūkumu nevar sūdzēties, svarīgākais, ir strādniekus pareizi motivēt un spēt noturēt. Vabolietis Kārlis Kudiņš pirms tam strādāja pamatuzņēmumā SIA “Ekostandarts” Rīgā un labprāt pieņēma piedāvājumu atgriezties Latgalē.  “Uz Rīgu vienmēr var paspēt aizbraukt, bet atgriezties uz šejieni ir grūtāk. Kamēr nepaspēju iedzīvoties Rīgā, nolēmu, ka ir jāatgriežas mājās. Veiksmīgi sakrita, ka daļa ražotnes tika izveidota Daugavpils novadā, un es nācu tai līdzi,” stāsta Kārlis Kudiņš, kurš pilda ražošanas vadītāja pienākumus. “Man ļoti patīk šis darbs, tas ir interesants un aizraujošs.”

SIA “Rubiki” valdes loceklis Guntars Vingris norāda, ka uzņēmuma kapacitāte ir milzīga, šobrīd tiek strādāts tikai ar 30% jaudu.  Diemžēl Latvijas tirgus ir pārāk šaurs, tāpēc aktīvi tiek meklētas eksporta  iespējas, lai varētu kāpināt produktivitāti.

FOTOGALERIJA

Tiks atklāta Mihaila Lavrenova fotoizstāde “Miglā”