Šēderes pagastā notiks vietējā līmeņa praktiskās civilās aizsardzības mācības

AKTUĀLI

28. septembrī, plkst. 10.00 SIA Latvian Transit un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests rīko vietējā līmeņa praktiskās civilās aizsardzības mācības SIA Latvian Transit Līnijas ražošanas dispečeru stacijā (LRDS) “Ilūkste” Šēderes pagastā, Augšdaugavas novadā.

Civilās aizsardzības mācībās tiks izspēlēts scenārijs, ka SIA Latvian Transit LRDS “Ilūkste” vienā no rezervuāriem ir izcēlies ugunsgrēks. Degošā naftas produkta dūmi pārvietojas Pašulienes ciemata dzīvojamā sektora virzienā.

Praktisko mācību mērķis ir pārbaudīt un pilnveidot izveidoto kārtību un pasākumus katastrofas draudu gadījumā, kas noteikti SIA Latvian Transit LRDS “Ilūkste” civilās aizsardzības plānā un ārpusobjekta civilās aizsardzības plānā.

Civilās aizsardzības mācībās piedalīsies amatpersonas un nodarbinātie no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts vides dienesta Latgales reģionālās vides pārvaldes, Augšdaugavas novada administrācijas un SIA Latvian Transit.

Mācību ietvaros operatīvie transportlīdzekļi pārvietosies ar ieslēgtiem skaņas un gaismas signāliem un tiks iedarbināta objekta trauksmes sirēna. Mācību rīkotāji aicina iedzīvotājus nesatraukties un izturēties ar sapratni, sadzirdot trauksmes sirēnas un redzot ugunsdzēsības transporta kustību un ugunsdzēsēju glābēju darbu LRDS “Ilūkste” teritorijā.

Latvija slēdza Silenes robežpunktu uz robežas ar Baltkrieviju