Sacentīsies jaunie lasītāji

AKTUĀLI

19. martā plkst. 11.00 Daugavpils novada Kultūras centrā „Vārpa” notiks Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensību Daugavpils novada fināls, kuru vadīs Latvijas skaļās lasīšanas sacensības čempione un Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) bērnu direktore Inna Ivanova no Naujenes pagasta. Finālā tiksies novada skaļākie lasītāji, lai noskaidrotu, kurš pārstāvēs mūsu novadu Skaļās lasīšanas sacensībās nacionālajā finālā Rīgā 9. maijā!

Pēc Daugavpils novada skolās un bibliotēkās notikušā konkursa 1. un 2. kārtas, kur piedalījās vairāk nekā 200 dalībnieku, Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensību Daugavpils novada finālā pulcēsies 10 jaunieši no Skrudalienas, Laucesas, Salienas, Naujenes, Kalkūnes, Biķernieku, Sventes, Višķu un Maļinovas pagastiem.

LNB kopā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi, kā arī bibliotēkas un skolas visā Latvijā aicināja 5. – 6. klašu skolēnus piedalīties Latvijas Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensībās.

Ideja par lasīšanas kampaņas rīkošanu ir aizgūta no Nīderlandes, kur konkurss norisinās jau 25 gadus, iesaistot katru gadu ap miljonu skolēnu. Konkurss rosina pusaudžu interesi par grāmatām un attīsta viņu lasīšanas prasmes.

Informāciju sagatavoja:

Marina Baranovska,

Daugavpils novada bibliotēku metodiskā centra vadītāja

Mob.: 26548693

Ekskursija uz Latvijas Nacionālo bibliotēku