Pavasara Gadatirgus Subatē

Kultūra

Uz tirgu cilvēks pošas un gatavojas: pircējs pārlūko preci, kārto to, plāno ceļa maršrutu. Pircējs veido pirkumu sarakstu. Gan vieni, gan otri cer uz labu laiku, pozitīvu tirgus atmosfēru un labi izdevušos iecerēto darbu.

Subate kopš 1999. gada ir atjaunojusi kādreizējo Gadatirgu tradīciju un to kopj, ik gadu organizējot Pavasara un Rudens lielos Gadatirgus. Senos laikos Tirgus laukumu piepildīja zirgu vezumi no tālienes un tuvākās apkārtnes. Tagad tie ir auto, teltis. Neizsīkstoši un nemaināmi ir palicis tas, ka tirgus ir cilvēku satikšanās vieta, tā ir iespēja uzģērbt labāku apģērbu, iegādāt jaunu, tā ir omulīga kopā sanākšana pie maltītes galda, iespēja baudīt kādu atrakciju, mūziku,  priekšnesumu.

Šī gada pavasara tirgus rosība Subatē tika piepildīta ar jauku atrakciju bērniem un lielajiem - lielo ziepju burbuļu pūšanu, ko piedāvāja “Mārtiņa Burbuļi”. Muzikālo izklaidi sniedza Rubeņu KN folkloras kopa “Kāre”. Jo īpaši patīkami bija dzirdēt sēļu valodu kopas dalībnieces izpildījumā. Kopas rotaļās devās gan mazie, gan lielie. Neiztrūkstoša ir tirgus zupa uz ugunskura, ko piedāvāja kafejnīca “Mazais Namiņš”. Šogad tirgū darbojas Asins donoru centra darbinieki. Subates KN zālē bija iespēja ziedot asinis.

Laika apstākļi bija lutinoši un gadatirgum labvēlīgi. Paldies visiem, kuri apmeklēja pasākumu un piedalījās tā norisēs un organizācijā.

Subates KN vadītāja: Gunta Okmane

Lieldienas Ilūkstes PII “Zvaniņš”