Notiks skolēnu tikšanās ar Latvijas fotogrāfijas nozares personībām

AKTUĀLI

       

Daugavpils novada Kultūras pārvalde 2018. gada aprīlī aicina četras novada skolas līdzdarboties meistarklasēs ar Latvijas fotogrāfijas nozares personībām un ieskatīties vēsturiskajās fotogrāfijās un ģimenes fotoalbumos. Dažos no tiem glabājas pat 100 gadus vecas fotogrāfijas, ko  krājušas iepriekšējās paaudzes. Senās fotogrāfijas tika rūpīgi veidotas, piedomājot pie stājas, mīmikas un žestiem, vienmēr meklēta īpaša vieta. Vēl pirms 30 gadiem, foto albumos galvenokārt bija melnbaltās fotogrāfijas. Krāsainās fotogrāfijas bija liels retums. Attīstoties tehnoloģijām, krāsu fotogrāfija kļuvusi  viegli pieejama ikvienam lietotājam. Mūsdienu telefonu un datoru virtuālajos albumos ir tūkstošiem fotogrāfiju. Bet kādi ir to stāsti?

Atbildes uz šiem jautājumiem meklēsim kopā ar Latgales fotomākslinieku Igoru Pliču, Latvijas fotogrāfijas muzeja pārstāvi, foto mākslinieci Viku Eksti, fotomākslinieku un foto kluba “Ezerzeme” vadītāju Linardu Onzulu, fotomākslinieku un  Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas  „Saules skola” pasniedzēju Aivaru Buli. Meistarklases notiks Sventes vidusskolā (20. aprīlī),  Špoģu vidusskolā (26.aprīlī), Vaboles vidusskolā (7.maijā) un Biķernieku pamatskolā (14. maijā).

PROJEKTS:  “Fotoliecības. Daugavpils novada iedzīvotāju valstiskās identitātes stiprināšanā” tapis ar VALSTS KULTŪRKAPITĀLA FONDA MĒRĶPROGRAMMU  “LATVIJAI – 100”  atbalstu.

Foto - Olga Kuzmina

Vairāk informācijas: Jeļena Žukova, Daugavpils novada Kultūras pārvalde projektu vadītāja Mob.t. 25611544, jelena.zukova@dnkp.lv

   

Deinstitucionalizācijas plāna 2017.-2020. gadam pirmās redakcijas publiskā apspriešana