Notiks Daugavpils novada bērnu un jauniešu jaunrades festivāls “Svētku prieks”

AKTUĀLI

Šī gada 2. jūnijā Višķu pagasta estrādē notiks Daugavpils novada bērnu un jauniešu jaunrades festivāls “Svētku prieks”. Festivāls ir iecerēts kā radošs un prieka pilns pasākums visai novada jaunākajai paaudzei. Tas ir laiks, kad bērni un jaunieši dzied, dejo, muzicē, zīmē, eksperimentē, pierādot sev savu varēšanu, kā arī radot svētkus ikvienam cilvēkam. Festivāls ir iecerēts kā Daugavpils novada skolēnu sveiciens Latvijas valsts dzimšanas dienā, kā arī solis, gatavojoties XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem 2020. gadā.

Festivālā piedalīsies apmēram 700 Daugavpils novada skolēni un skolotāji, tostarp skolu koru un vokālo ansambļu, deju kolektīvu, folkloras kopu dalībnieki, vides eksperimentu komandas, mākslas pulciņa un plenēra dalībnieki, pirmsskolu un novada Sporta skolas audzēkņi, kā arī brīvprātīgie jaunieši, marionešu teātra, instrumentālā ansambļa un mūsdienu dejas grupas dalībnieki. Paralēli svētku lielkoncertam notiks mākslas plenērs un radošās darbnīcas.

No plkst.14.00-15.00 vides eksperimentu komandu paraugdemonstrējumi, mākslas plenēra tapušo darbu izstāde, Medumu pamatskolas marionešu teātra uzstāšanās, Sventes vidusskolas instrumentālā ansambļa uzstāšanās.

No plkst. 15.00-17.00 svētku koncerts un mācību gada darba kopsavilkums – tiks apbalvotas skolas kopvērtējumā par sasniegumiem mācību olimpiādēs, kā arī interešu izglītībā.

Pasākumu finansiāli atbalsta Daugavpils novada dome.

Daugavpils novada pagastu pārvaldes radīs iespēju nodrošināt savus iedzīvotājus ar transportu nokļūšanai uz pasākumu. Iedzīvotāju pieteikšanās skolās un pagastu pārvaldēs līdz 25. maijam.

“Latgales kultūras programma 2018” projektu pieteikumu konkursā atbalstīti 3 projekti