Nīcgales dievnams nosvin 160 gadu jubileju

AKTUĀLI

27. augustā Nīcgales Dievmātes dzimšanas Romas katoļu baznīca iesāka svinēt dievnama 160 gadu pastāvēšanas svētkus. Un iesāka grandiozi – ar Latvijā pazīstamās izpildītājas, spēcīgās un skanīgās balss īpašnieces Dināras Rudānes koncertu! Dināra Rudāne ir dzimusi un augusi Nīcgalē. Šī satikšanās viņai bija ļoti īpaša – ienākot draudzes mājā, dziedātājas atmiņā atausa bērnības atmiņas -  kā ar skolasbiedriem devās uz Sv. Misi Nīcgales baznīcā, kā pa ceļam ēda draudzes ābolus, kas katram skolēnam bija “mazais prieks” 2 km garajā ceļā uz baznīcu.

Dināras balsi šajā koncertā muzikāli pavadīja koncertmeistars Artjoms Sarvi. Vērojot no malas, skaidri varēja redzēt abu mūziķu profesionālo sapratni un saspēli. Dināra izpildīja gan Maestro Raimonda Paula dziesmas, gan citas. Protams, dziedātāja pārsteidza visus klausītājus ar izpildījumiem, kuros parādīja savas balss neizmērojami skaisto un plašo amplitūdu – neticami skaistas un spilgtas augšējās notis un balss samtainumu arī zemā diapazonā. Koncerts nebija garš, taču sniedza klausītājiem “skudriņu” sajūtu, par ko paši pēc tam pateicās dziedātājai.

Pēc koncerta vairums draudzes locekļu izteica lielu paldies par notikušo koncertu un par iespēju dzirdēt mūziķes Dināras balsi dievnamā, kur skaņa plūst un aizpilda dievnama augstās velves. Dažos vārdos – šajā notikumā no Dināras plūda patiesa sirsnība, vienkāršums un neticams balss skaistums.

Šis koncerts un būšana Nīcgalē 27.augustā Dinārai bija īpaša – pirms koncerta klāstītās atmiņas deva patiesu sirsnības un prieka devu, draudzes locekļu un pārējo koncerta klausītāju emocijas koncertā bija neaprakstāmi siltas, jo visi zina, ka Dināra ir Nīcgales lepnums un dimants. Pēc koncerta ovācijas bija neizmērojamas, saņemtie ziedi no bijušajiem skolotājiem un draudzes bērniem deva papildus sirdssiltumu un bija skaidrs – Dināra šeit ir ļoti gaidīta. Draudzes locekļi bija sagatavojuši īpašu  dāvanu Dinārai – veselu grozu ar lauku labumiem, ko atnesa katrs no sava dārza – ievārījumu burciņas, mājas sieru, augļus utt. Pēcāk draudzes mājā draudzes bērni ļoti vēlējās izpildīt Dinārai dziesmu, ko bērni dzied Nīcgales baznīcā katru svētdienu pēc Sv.Mises – “Es esmu Ceļš, Patiesība, Dzīvība” un pats galvenais – dzirdēt Dināras profesionālos komentārus.

Paldies Dinārai un koncertmeistaram Artjomam Sarvi! Dārgie lasītāji un klausītāji, Nīcgales baznīca jūs patiešām gaidīs svētku turpinājumā 10.septembrī – plkst. 11.00 visi tiek aicināti piedalīties adorācijā ar dziesmām, plkst. 12.00 svētku dievkalpojumā un pēc dievkalpojuma - laisties fotoatmiņu stāsta virpulī kopā ar svētku kliņģeri! Tiekamies Nīcgales baznīcā!

Rakstu sagatavoja: Evelīna Ašķeļaņeca

Sveicam Zinību dienā!