Naujenes pamatskolas sākumskolas skolēni ar “Latvijas skolas somu” plecā uz izrādi Rēzeknē

Izglītība

Šī gada 14. novembrī programmas “Latvijas skolas somas” ietvaros Naujenes pamatskolas 1.-3. klases skolēni un audzinātājas devās uz Rēzekni, lai apmeklētu teātra „Joriks” izrādi „Cauruļzobis vienīgais” - mēmo detektīvu visai ģimenei.

Šī izrāde mūsu audzēkņiem bija savdabīgs pārsteigums, jo notikumi risinājās bez vārdiem. Tas prasīja vienlaicīgi vērīgumu un arī radošumu, lai spētu sekot līdzi darbībai uz skatuves. Privātajā zoodārzā kādu iemaldās neredzēts dzīvnieks, kurš līdzinās ne īsti ķenguram, ne īsti trusim. Zoodārza direktore Olga nolemj noskaidrot dzīvnieka izcelsmi un ierašanās iemeslus. Noslēpumainais viesis ir patiešām labsirdīgs un asprātīgs, bet, kad zoodārzā pēkšņi izceļas ugunsgrēks, jauniegūtais draugs mīklaini pazūd.

Sākas detektīvcienīga izmeklēšana, jo aizdomās turēts tiek ikviens. Izrāde liek aizdomāties par cilvēku attieksmi pret dzīvniekiem, par to, kā mēs izturamies pret dzīvajām radībām mums līdzās.

Bērni ar prieku novēroja Cauruļzobja piedzīvojumus,   klausījās mūziku, smējās un juta līdzi visiem varoņiem, kas mainīja viens otru izrādes laikā.

Audzēkņiem patika dzīvnieku dejas un plastiskas kustības, ka arī laimīgas beigas.

Noskatoties izrādi, tika gūtas pozitīvas emocijas, paplašināts  skolēnu redzesloks dabaszinībās.    

Pēc teātra izrādes nofotografējāmies ar izrādes „Cauruļzobis vienīgais” aktieriem. Pabijām arī pie slavenā “Latgales Māras” pieminekļa un apskatījām, kā Rēzekne pošas svētkiem.

Paldies par iespēju baudīt priekšnesumu teātra “Joriks” komandai un programmai “Latvijas skolas soma”!

Paldies Naujenes pagasta pārvaldes šoferim Konstantīnam Grustānam par patīkamu un drošu braucienu!

Alita Kokina, Naujenes pamatsk. 1. kl. audzinātāja

Izglītības pārvaldes apsveikums