Naujenes pamatskolā turpinās “Bērnu žūrija 2023” lasījumi

Izglītība

Oktobrī pie Naujenes pamatskolas sākumskolas skolēniem atkal viesojās Naujenes bibliotēkas Bērnu nodaļas bibliotekāre Ilvija GŽIBOVSKA, lai turpinātu “Bērnu žūrija 2023” lasījumus.

3. klases skolēnus bibliotekāre Ilvija iepazīstināja ar igauņu autores Trīnu Lānas grāmatu "Skeleta Juhana gaitas". Lasot grāmatu, skolēni uzzināja, ka galvenais varonis ir savu laiku skolas dabas zinību kabinetā nokalpojis skelets. Skelets tur ļoti nogura, novecoja, dažās vietās saplīsa un vairs negribēja strādāt skolā par skeletu. Tā skelets nonāca pie tētes un māmuka (vecmāmiņas un vectētiņa) laukos, meža mājā, ieguva vārdu Juhans un kļuva par pensionētu skeletu. Dzīvojot laukos, kur viņš ieguva pats savu platmali un krēslu un sāka piedalīties lauku mājas ikdienas dzīvē.

Nodarbības turpinājumā 3. klases skolēni piedalījās dažādās aktivitātēs. Viņi pildīja uzdevumus, izmantojot latviešu valodas vārdnīcu, jo tekstā atrada daudz viņiem nezināmu un retu vārdu: ģindenis, laisks, sabužināt, untums u.c. Bērni iemācījās strādāt ar papīra vārdnīcu, kas ir lietderīgi kognitīvajiem procesiem un vispārējai attīstībai. Tad arī nedaudz apskatīja skeleta sastāvdaļas enciklopēdijā un izmantoja jaunās zināšanas spēlē  – salika vārdus – kaulu nosaukumus, mēģināja tos atrast uz skeleta, kā arī minēja sinonīmus un atcerējās kādas rakstura īpašības bija Juhanam.

 Savukārt 1. un 2. klases skolēni kopā ar bibliotekāri Ilviju lasīja Bērnu žūrijas 5+ kategorijā iekļauto Anetes Meleces grāmatu “Pazudušais miedziņš”. Stāsta varoņi ir Stella, vecāki, grāmatas, rotaļlietas un rūķi, kas cilvēkiem piegādā miegu. Taču šoreiz šķiet, ka miedziņu kāds ir nozadzis, jo mazā Stella neparko nevar aizmigt arī pēc tam, kad tētis viņai izlasījis jau vairākas vakara pasaciņas.

 Sākas miedziņa meklēšana. Par detektīviem kļūst visas Stellas rotaļlietas – līdz beidzot izrādās, ka miega sūtījums ir piegādāts istabā, kurā neviens  neuzdrīkstējās ielūkoties, lai tur netraucētu aizņemto mammu, jo viņai šodien ilgāk jāpastrādā. Visiem bija interesanti uzzināt, par ko sapņo mammas.

Bibliotekārās nodarbības turpinājumā 1. un 2. klases skolēniem vajadzēja atminēt krustvārdu mīklu pirms gulētiešanas – jāaplūko attēli, kuri saistīti ar gulēšanu, un jāatmin vārdi. Pēc tam skolēni darbojās aktīvi – viņiem bija jāizvēlas kāds no sapņotājiem un jāuzzīmē, par ko tas varētu sapņot.

Paldies bibliotekārei Ilvijai par sagatavotajām nodarbībām. Iegūtas jaunas zināšanas, pieredze un prasmes. Lai vairojas lasītprieks!

Lāčplēša kauss florbolā