Miķelītis Kalupē

AKTUĀLI

Saulei lecot, uz Miķeļdienas gadatirgu Kalupē ieradās mājražotāji, zemnieki, amatnieki, kokaudzētāji, Kalupes mazpulcēni u.c. Lauku labumus piedāvāja gan paši kalupieši, gan ļaudis no kaimiņu pagastiem: Dubnas, Višķiem un Nīcgales.

Lielais Miķelis (Aivars Raščevskis) aicināja visus uz koncertu, bet pagasta vadīja Ināra Ūbele paziņoja, ka svētki nevar sākties, jo tirgus centrā atrodas liels Rācenis, kuru vajag novākt....Pie rāceņa raušanas ķērās Saimniece Jumīte (Inita Ivdra), saucot uz  lielo talku Vecīti, Vecenīti, Mazmeitiņu, Kaķīti, Sunīti un Pelīti. Kad Rācenis tika izrauts, visus klātesošos uzrunāja Daugavpils novada domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska. Sākās ražas svētku lustes ar folkloras kopas “Kolupka” un vīru vokālā ansambļa “Čvartaks” dziesmām un Eiropas deju kopas “Balance” dejām, aktivitātēm bērniem - sejas apgleznošana, konkursiem un pieaugušajiem - ar pirts slotas izsoli, spēka mērošanās vīru vidū. Svētku noskaņojumu radīja Mazais Miķelis Kudiņš no Līksnas.

Ar košiem tērpiem, jautrām dejām, dziesmām un aktivitātēm visus pārsteidza austrumdeju studiju klubs “Tanideja”, bet Juris Ostrovskis un “Dvinskas muzikanti” ar savām dziesmām aizkustināja ikvienu.

Neizpalika arī tradicionālais siera konkurss “Garšīgākais siers”, kurā sacentās kalupietes Vija Grigorjeva, Silvija Baida un nīcgaliete Daniela Jaunušāne. Lielāko ogu – ķirbi šogad izaudzēja kalupietis Sergejs Traškovs (48 kg), bet otro un trešo vietu dalīja dubnieši Sandra Tkačenko(21 kg) un Stanislavs Ivanovs (20,6 kg).

Ārpus tirgus laukuma bērniem darbojās piepūšamās atrakcijas, notika vizināšanās zirga pajūgā, jauniešiem tika umurkumura kārumi, bet saimnieces visus klātesošos aicināja baudīt Miķeļa zupu.

Ar tirgū iegādātajiem pirkumiem un pacilātu garastāvokli pasākuma apmeklētāji devās mājup. Pateicamies pagasta komunālajam dienestam par līdzdalību pasākuma organizēšanā. Pasākumu atbalstīja Daugavpils novada dome.

FOTOGALERIJA

Informāciju sagatavojusi: Kalupes pagasta kultūras darba vadītāja Inita Ivdra

Novada domes sēde