Mārtiņdiena Vaboles pamatskolā

Izglītība

Balstoties uz senajām latviešu tradīcijām, kad 10.novembrī ir beigušies rudens darbi, ir pāri palikusi raža, kas netiek likta pagrabā un var vest uz tirgu, kad Mārtiņdienai par godu tika kauts gailis, lai ēstu garšīgu rudens dārzeņu zupu, kad varēja priecāties par rāmā gada laika iestāšanos, Vaboles pamatskolā 8.klase organizēja pasākumu. Skolēni un skolotāji varēja iet rotaļās kopā ar folkloras kopu un uzzināt  Mārtiņdienas tradīcijas. 7.-9.klašu deju kolektīvs rādīja līksmu dejas soli, kuru izdejot aicināja ar citus pasākuma dalībniekus. Popgrupa demonstrēja eksotiskus mūzikas instrumentus, kas ieskandināja kopīgo tirgus kņadu. Jo tirgus patiešām notika! Šogad samainījāmies lomām – tirgotāji bija 5.-9.klašu skolēni, bet pircēji – sākumskolas skolēni. Tas vienmēr ir priecīgs notikums – prast reklamēt savu preci, iesaiņot,  pareizi paņemt un izdot naudiņu. Jāsaka – visas Mārtiņdienas tirgus preces tika izpārdotas! Piemēram Māra visu naudiņu lika cūciņā–krājkasītē un pēc pasākuma tā bija varen smaga!

Direktores vietniece Ingrīda Litiņa

Digitālā izstāde Naujenes bibliotēkā