Maļinovā radīja Lieldienu noskaņu

AKTUĀLI

Tuvojoties svētkiem, Maļinovas pagastā tika izvietoti no dabas materiāliem izgatavoti Lieldienu dekori, lai radītu svētku noskaņu visiem pagasta iedzīvotājiem un tā apmeklētājiem, piemēram, puķu dobē nosēdās pirmie pavasara priekšvēstneši - vesela taureņu saime, pie pagasta pārvaldes ēkas rotājās Lieldienu zaķi, kā arī citi dekori. Idejas atrastas interneta resursos un realizētas pašu spēkiem.

10. aprīlī Maļinovas pagasta bibliotēkā pulcējās pagasta iedzīvotāji, bērni, jaunieši, kuri piedalījās radošajā darbnīcā un izgatavoja Lieldienu dekorus svētku galdam. Talkā tika ņemtas otas, šķēres, krāsains papīrs un radoša izdoma.Vecākās paaudzes dalībnieki atzina, ka ir patīkami atcerēties bērnību, darbojoties ar otu un krāsām. Izgatavojot galda dekorus, tika apspriestas seno latviešu Lieldienu tradīcijas, kas šajos svētkos jādara, lai turpmākais gads aizritētu un būtu veiksmīgs, piemēram, „Lieldienu rītā ir agri jāceļas, tas garantēs možumu un laimi visu gadu”.„Lieldienās ar olām jāiet sisties, kam stiprāka ola, tas ilgāk dzīvos”.

Visiem priecīgas, saulainas un radošas Lieldienas!

Maļinovas pagasta bibliotēkas vadītāja
Elvīra Kokina

Bibliotēku nedēļa