Naujenes bibliotēkā noritēja tikšanās ar dziesminieci Brigitu Madelāni

Kultūra

15. septembrī Naujenes bibliotēkā norisinājās poētiski muzikāla tikšanās pie tējas tases “Kad dzeja skan…”, kuras laikā klausītāji varēja iepazīties ar dziesminieci Brigitu Madelāni.

     Mūziķe dziedāja savas autordziesmas un pastāstīja par sevi. Tikšanās dalībnieki uzzināja, kā top Brigitas dziesmu melodijas un vārdi, cik liela nozīme viņas dzīvē ir ģimenei, darbam un dažādām radošām izpausmēm. Klausītāji dzirdēja stāstus par viņas ceļu mūzikā un kultūrā, par jaunajiem apvāršņiem, ko negaidīti ir pavēris pandēmijas laiks: pēc pirmās iesaistīšanās Mājas kafejnīcu dienās 2021.

gadā Brigita

kopā ar ģimeni nu jau diezgan regulāri, īpaši vasarā, tiek aicināta uz dažādiem pasākumiem ar savām zāļu tējām un pašceptajiem pīrāgiem.

     Svarīga loma Brigitas Madelānes dzīvē kopš agras jaunības ir Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolai “Saules Skola”, kur nu jau vairākus gadus viņa vada vokāli instrumentālo ansambli “Akvarelis”. Ar lielu sirsnību viņa atceras darbu kultūrā Kalkūnes pagastā, kur joprojām vada sieviešu vokālo ansambli “Pērles”.

Šobrīd viņas ikdiena ir saistīta ar rūpēm par Nacionālā kultūras mantojuma saglabāšanu.

     Viņa ir novadpētniece, vēsturniece, pedagoģe, mūziķe, saimniece Madelānu dzimtas mājās “Mežvīni”, sieva un mamma. Viņa ir daudzpusīga personība, kas izstaro labestību un dzīvesprieku.

Lašu koris aicina jaunus dziedātājus