Līksnas pagasta kapsētās uzstādīti atkritumu šķirošanas konteineri

AKTUĀLI

Līksnas pagasta teritorijā ir trīs kapsētas. Atkritumu šķirošanas kastes ir izvietotas divās vietās Vaikuļānu kapsētā, vienā vietā Mīšteļu kapsētā (plānots vēl vienā vietā) un vienā vietā metāla mucas ir novietotas Patmaļu kapsētā, kuras plānots nomainīt pret koka tvertnēm.

Skaidro Līksnas pagasta pārvaldes vadītāja Ingūna Novicka: "Ideja ir mana. Šādā veidā aicinot atdalīt stiklu un plastmasu ietaupām gan darba, gan laika resursu, esam ieviesuši regulāru šo konteineru apsekošanu un iztukšošanu. Cilvēki sāk ievērot un uzturēt šo jauno tradīciju, par ko esmu patīkami pārsteigta." Pēc viņas vārdiem, atkritumu kaudzēs kapos aizvien retāk un retāk parādās nebioloģiskie atkritumi, savukārt šķirošana atvieglo atkritumu apsaimniekošanu. Atsevišķā vietā tiek izvietotas arī nokalpojušās betona apmales vai citi betona priekšmeti, kurus uzkrājot, vēlāk nodos drupināšanai.

I. Novicka pauž, ka būtu arī lietderīgi novietot kasti metālam – sveču vāciņiem, vainagu stieplēm, taču pagaidām nav skaidrības vai iedzīvotāji būs gatavi tik smalkai šķirošanai. Par jau uzstādītajā tvertnēm ir saņemtas pozitīvas atsauksmes. Kastes ir veidojuši Līksnas pārvaldes darbinieki un to izmaksas nav lielas. Izgatavošanai izmantots kokmateriāls, krāsa, skrūves, arī koka palešu materiāls.

Turpmāk Līksnas pagastā plāno veidot iežogotus laukumus, lai norobežotu bioloģiskos atkritumus, padarot pievilcīgāku pieguļošo teritoriju.

Pieminot 1941. gada 14. jūnija deportācijā cietušos