Līksnā izskanējis koncerts baznīcas jumta remonta atbalstam

AKTUĀLI

Svētdien, 2. septembrī, Daugavpils novada Līksnas Vissvētās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcā pēc prāvesta Andžeja Lapinska vadītā svētdienas dievkalpojuma un svētības jaunajam mācību un studiju gadam notika arī brīnišķīgs garīgās mūzikas koncerts. Pasākumā piedalījās ērģelniece un komponiste Renāte Stivriņa, Diāna Laizāne (soprāns), Andris Salenieks (alta saksofons) un Līksnas draudzes koris “Deo Gratias” (vadītāja Iveta Skrinda).

Pasākuma mērķis bija aicināt ikvienu labas gribas cilvēku atbalstīt Līksnas baznīcas jumta remontu ar ziedojumiem, kā arī pateikties par saņemto atbalstu gan no privātiem ziedotājiem, gan Daugavpils novada pašvaldības, gan Sakrālā mantojuma programmas.

Renāte Stivriņa, viena no šī pasākuma iniciatorēm, beigusi Daugavpils mūzikas vidusskolu, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju. Maģistra un doktora grādu ieguvusi Krakovā un Lodzā Polijā. Renāte Stivriņa ir sadarbojusies ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Liepājas simfonisko orķestri, Vroclavas kamerorķestri “Leopoldinum”, “Ensemble Nostri Temporis” (Kijeva), koriem “Latvija”, “Kamēr...”, “Balsis”, “Maska”, “Sõla”, “Daugava”, “Laudate”, Rīgas Doma Kora skolas meiteņu kori, vokālo ansambli “Anima Sola”, kamermūzikas ansambli “Trio Tendo”, Krakovas Filmu Animāciju studiju.

Andris Salenieks studējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, pašlaik ir Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas pasniedzējs un “Daugavpils Sinfonietta” mūziķis.

Diāna Laizāne ir Daugavpils Universitātes Mūzikas un Mākslu fakultātes asociētās profesores Ilonas Bageles vokālās klases studente un Līksnas Kultūras nama sieviešu ansambļa “Elēģija” vadītāja.

Līksnas Vissvētās Jēzus Sirds Romas katoļu draudzes koris “Deo Gratias” izveidots pirms 15 gadiem. Pašlaik korī dzied bērni, jaunieši un pieaugušie no Līksnas un Vaboles pagasta. Kora vadītāja ir Iveta Skrinda.

Līksnas katoļu baznīca, kuras majestātiskie torņi jau pa gabalu ir redzami katram, kurš mēro ceļu pa Daugavpils – Rīgas šoseju, celta neogotikas stilā laikā no 1909. līdz 1913.gadam. Pirmajā pasaules karā baznīca cieta artilērijas apšaudē. Pēc kara divdesmitajos gados baznīcu salaboja. Laikam ritot izrādījās, ka ķieģeļi baznīcas mūriem ir bijuši zemas kvalitātes. Prāvesta J.Kalniša laikā no 1939.gada tika nomainīti vismaz 60 000 ķieģeļu. Savukārt pēdējā laikā laika zoba radītie caurumi ir stipri bojājuši jumta nesošās konstrukcijas, kā to atzinuši būvinženieri.

Pirms pieciem gadiem tika izveidota Līksnas Romas katoļu draudzes biedrība, kuras pārstāvji iniciēja darbu, lai atjaunotu Līksnas baznīcas jumtu. Draudze jau vairāku gadu garumā mērķtiecīgi veic darbības, kas ļautu veikt jumta nomaiņu. Pērn, 2017. gadā, iesniedzot pieteikumu Sakrālā mantojuma programmai būvprojekta 1. kārtas (centrālās jumta daļas nomaiņa) realizēšanai, tika lūgti 164 000 eiro. Tika piešķirts finansējums 100 000 eiro apmērā. Daugavpils novada domes sēdē 23.septembrī tika pieņemts lēmums piešķirt no Daugavpils novada domes līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem draudzei 20 000 eiro kā pašvaldības līdzfinansējumu Sakrālā mantojuma programmas ietvaros īstenotā būvprojekta 1. kārtas – centrālās jumta daļas nomaiņa – realizēšanai. Līksnas Vissvētās Jēzus Sirds Romas katoļu draudze pati līdz šim ir savākusi 20 tūkstošus eiro. Savukārt 2.septembra pasākuma laikā tika savākti 1200 eiro.

Draudze turpina ziedojumu vākšanu un lūdz labas gribas cilvēku palīdzību arī turpmāk.

Līksnas Vissvētās Jēzus Sirds Romas katoļu draudze Reģ. Nr. 90000595486 SEB banka kods UNLALV2X Konta Nr.LV31UNLA0050005135570 ar norādi “Ziedojumi baznīcas jumta remontam” 

Plašāka informācija par jau saņemto finansējumu: https://www.daugavpilsnovads.lv/pieskir-finansejumu-liksnas-vissvetas-jezus-sirds-romas-katolu-baznicas-jumta-remontam/

Informatīvs PVD un VID seminārs Gadatirgus dalībniekiem