Līgo pasākumi Daugavpils novadā

AKTUĀLI

Lielais Līgo svētku pasākums, kas bija ieplānots Višķu estrādē, šogad nenotiks COVID-19 ieviesto ierobežojumu dēļ. Neliela mēroga pasākumi notiks atsevišķos pagastos, protams, ievērojot visus piesardzības pasākumus. Atgādinām, ka no 10. jūnija vairāki ierobežojumi valstī ir mazināti, piemēram, ievērojot divu metru distanci starp personām, atļauts pulcēties vienkopus lielākam cilvēku skaitam – iekštelpās līdz 100 cilvēkiem, bet ārā līdz 300 cilvēkiem. Līksna 21. jūnijā plkst. 15.00 Ielīgošana kopā ar Daugavpils teātra dziedošajiem aktieriem Līksnā, Daugavas ielas Nr. 5 mājas pagalmā. 23. jūnijā plkst. 11.00 Līksnas pagasta Jāņu un Līgu aplīgošana klātienē. 23. jūnijā plkst. 10.00 Līksnas Lāčplēša alus kauss pludmales volejbolā. Kalupe 21. jūnijā plkst. 20.00 ielīgošana ciemata ziemeļu pusē, plkst. 20.40 -- ciemata austrumu pusē, plkst.21.20 ciemata dienvidu pusē, plkst.22.00 ciemata rietumu pusē pie zīmēm ,,KALUPE”. Piedalās vīru vokālais ansamblis ,,Čvartaks”, folkloras kopa ,,Kolupka”, deju kolektīvs “Balance”. Naujene 19. jūnijā no plkst. 17.00 līdz 19.00 kursēs ielīgošanas ekspresis, kurš dosies pa Naujenes pagasta ciemiem Lociki - DSR - Vecstropi - Krauja - Naujene ar skanīgām Līgo dziesmām. Iedzīvotāji varēs klausīties gan no logiem un balkoniem, gan pagalmos, izejot ārā, bet ievērojot distanci. Ambeļi 20. jūnijā, no plkst. 20.00 līdz 24.00 pie tradīciju mājas "Ambeļu skreine" Vasaras saulgriežu pasākums "Juoņa dīna Ambeļūs". Pīs vainagus, kurs jāņuguni, dziedās Jāņu dziesmas kopā ar folkloras kopām "Speiga", "Prymaki" un "Naktineica". Biķernieki 19. jūnijā, plkst. 15.00 Biķernieku kultūras namā radošā darbnīca bērniem. Saliena 22. jūnijā plkst. 11.00 Vasaras saulgriežu ieskandināšana Salienas kultūras namā. Līgo svētku tradīcijas un ticējumi, Saules zīmes veidošana.  

VUGD Līgo svētkos aicina atcerēties par drošību!