Lielbornes muiža piedāvā telšu vietas

AKTUĀLI

Atpūtas kompleksā “Lielbornes muiža”, lai izbaudītu vēstures un dabas skaistumu, jau ir pieejamas telšu vietas ceļotājiem. Lielbornes muiža ir vienīgais muižas komplekss, kas saglabājies dabas parka "Daugavas loki" teritorijā. Kopš pagājušā gada tajā notiek atjaunošanas darbi.

No muižas ēkas paveras skats uz Daugavu, protams, jo līdz likteņupei un iespējām nopeldēties vai pamakšķerēt ir vien pārsimt metru un Lielbornes muiža ir piemērota izvēle ūdenstūristiem, kā to jau vasaras sākumā varēja pārliecināties Vislatvijas ūdenstūristu "Lielais plosts 2018" laikā. Tāpat arī šovasar ir jaunatklāts velomaršruts Nr.35 “Daugavas loki”, kas vijas pa Daugavas abiem krastiem, arī gar Lielbornes muižu.

Lielbornes muižas kompleksā šobrīd apskatāma, iespējams, 18. gs. celtā vecā pils, kā arī 19. gs. pirmajā pusē klasicisma stilā celtā jaunā pils. Muižas parkā, kas plešas abpus Bornes upei, apskatāmi divi dižkoki: ozols un vīksna, apmeklētāju acis priecēs arī lapegles un neparasti skaista priede. Pastaigu takas ved gan gar straujo Bornes upi, gan pa tās stāvajām nogāzēm.

Atpūtas kompleksā "Lielbornes muiža" kopš pagājušā gada notiek atjaunošanas darbi. Saimnieku mērķis ir izveidot mācību un atpūtas kompleksu, piedāvājot trīszvaigžņu viesnīcu, aktīvās atpūtas iespējas. Šeit būs arī mācību telpas mācību centra "Durbe" filiālei, kurā varēs apgūt krievu valodu.

Plašāka informācija: www.visitdaugavpils.lv/turisma-objekts/atputas-komplekss-lielbornes-muiza/

Velomaršruta Nr. 35 atklāšana 29.jūlijā