Lielais Augšdaugavas musturdeķis tiks pārstiepts pāri Daugavai

AKTUĀLI

Neiespējamais ir noticis – Lielais Augšdaugavas musturdeķis beidzot tiks nostiepts no viena Daugavas krasta līdz otram!

Šogad 27. maijā Tautas mākslas festivāla “Augšdaugava 2023” laikā Naujenes pagasta Slutišķos būs iespēja vērot unikālu parādību - musturdeķa tiltu pāri Daugavai, kas simboliski savienos Daugavas kreiso un labo krastu.

Naujenes Novadpētniecības muzejs 2011. gadā uzsāka Lielā Augšdaugavas musturdeķa veidošanu ar mērķi izveidot lielāko musturdeķi Latvijā, kuru varētu nostiept pāri Daugavai, iesaistot šī deķa veidošanā pēc iespējas vairāk dalībnieku un iekļūstot Ginesa rekordu grāmatā.

Šobrīd musturdeķa garums jau ir 508 metri, platums - 1,6 metri. Tā darināšanā iesaistījušies vairāk nekā 5000 cilvēku no visas Latvijas un ārvalstīm.

Festivāla laikā Lielais Augšdaugavas musturdeķis tiks pārstiepts pāri Daugavai, veidojot košu tiltu, ko apmeklētāji varēs vērot visas dienas garumā, kā arī, iespējams, doties pa tiltu uz Daugavas otru krastu.

Festivāla programmā paredzēti dažādu kolektīvu priekšnesumi, koncerti, meistarklases, amatnieku un mājražotāju tirdziņi, “Lielā plosta” dalībnieku sagaidīšana, Slutišķu vecticībnieku sētas apmeklēšana un citas aktivitātes.

Festivāla norises vieta: Slutišķu ciems, Naujenes pagasts, Augšdaugavas novads.

Norises laiks: 2023. gada 27. maijs no plkst. 14.00 līdz 21.00.

Amatnieki, mājražotāji, mākslas studijas un citas radošās grupas tiek aicināti pieteikt savu dalību tirdziņos, sūtot pieteikumu uz e-pastu iveta.megne@augsdaugavasnovads.lv (tālr. 65422284).

Lieldienas Ilūkstē