Lielā Talka šogad notiks individuāli

AKTUĀLI

16. maijā visā Latvijā notiks Lielā Talka, taču šogad, ņemot vērā paaugstinātās drošības apstākļus un pašreiz noteikto sociālās distancēšanās aicinājumu, Lielā Talka tiek organizēta, lielāku uzsvaru liekot uz individuālo talkošanu, kas nozīmē arī vairāk individuālo talkas vietu pieteikumu.

Arī visos Daugavpils novada pagastos notiks uzkopšanas talkas, ievērojot ārkārtējās situācijas noteiktos ierobežojumus - bez pulcēšanās un ievērojot distanci.

Lielā Talka aicina cilvēkus doties talkot šādi:

SOLO talkas: talkojiet vienatnē, pastaigājoties pa mežu vai gar jūru, sakopjot savas mājas apkārti;

DUO talkas: talkojiet divatā. Ja esat vienas mājsaimniecības pārstāvji, tad talkojiet droši kopā, ja esat draugi vai paziņas, ievērojiet vismaz divu metru distanci;

ĢIMENES talkas: talkojiet visa ģimene kopā, bet ievērojiet, ka jums jābūt vienas mājsaimniecības pārstāvjiem.

Lielās Talkas organizatori aicina talkotājus atzīmēt savas talkošanas vietas interaktīvajā kartē, kuru varēs atrast Lielās Talkas mājas lapā https://talkas.lv, kurā šogad ir notikušas izmaiņas:

-        labiekārtošanas talkas var pieteikt ikviens talkotājs, neatkarīgi, vai talkošanas notiek privātajā vai publiskajā sektorā. Tās var būt talkas, kuras notiek uz privātas zemes un kurām nav vajadzīgs saskaņojums ar pašvaldību, un kurās atkritumus, ja tādi ir radušies, aizved paši  talcinieki;

-        uzkopšanas talkas ir tās, kuras notiek publiskās teritorijās un kurām ir nepieciešams pašvaldības saskaņojums, lai saņemtu bezmaksas maisus un kurās tiek nodrošināta savākto atkritumu izvešana.

Līdz ar labiekārtošanas vai uzkopšanas talkas vietas atzīmēšanu kartē, cilvēks saņems pieeju savam talkas profilam, kas ļaus dalīties ar informāciju par konkrēto talkošanas vietu sociālajos tīklos. Tas arī koordinatoriem ļaus labāk komunicēt talkošanas vietas, kā arī apzināt potenciālo talkotāju skaitu tajās.

!!! Ja vēlaties pieteikt uzkopšanas talku kādai Daugavpils novada sabiedriskas vietas sakopšanai, piesakiet to saitē https://talkas.lv/pieteikt-talku/ vai sazinieties ar pagastu pārvaldes vadītājiem vai pašvaldības speciālistu Valēriju Ašķeļaņecu 65422291, valerijs.askelanecs@dnd.lv.

Arī šogad Lielās Talkas moto ir “Mēs piederam nākotnei - Latvija pieder nākotnei!” un šogad šim sauklim ir arī papildus vēstījums: “Sakop savu sētu, Tava sēta – Latvija”. 16.maijā Lielā Talka notiks, ievērojot tā brīža piesardzības apstākļus, ja tādi uz talkas brīdi būs aktuāli. Ja nebūs, talkošana notiks kā parasti.

Valdība piešķir papildu 75 miljonus euro ceļu būvei. Būs objekti arī Daugavpils novadā