Laucesas un Silenes pamatskolu skolēni ceļo kopā ar “Latvijas skolas somu”

Izglītība

Kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Laucesas pamatskolas un Silenes pamatskolas vecāko klašu skolēni 28. aprīlī devās izglītojošā ekskursijā , kur apmeklēja divus apskates objektus - Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzeju un Rīgas Motormuzeju.

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ir vecākais un lielākais Brīvdabas muzejs Eiropā. Dabiskā vide, brīva no tehnoloģijām. Zemnieku sētas, kas stāsta par zemnieku dzīvi Latvijas laukos no 17. gs. beigām līdz 20. gs. 30. gadu beigām. Šeit var meklēt sajūtas, skolēniem ir interesanti kā tas ir bijis agrāk, ieraugot senus priekšmetus - kas tas ir un ko ar tiem darīja? Rīgas Motormuzejs ir lielākais Baltijā, daudzveidīgākais un tehnoloģiski modernākais spēkratu muzejs. Skolēni gida pavadībā iepazina muzeja seno spēkratu stāstus un ekspozīciju. Pievēršot uzmanību būtiskākajām Latvijas un pasaules autobūves pērlēm un muzeja unikālajiem spēkratiem.

Skolēni varēja uzzināt, kā vispār radies mūsdienu auto modelis. Viņus gan vairāk piesaistīja dažādas aktivitātes, kuras attīsta gan domāšanu, gan prasa zināšanas.

Skolēnos lielāko interesi raisīja pirmā Latvijas prezidenta K.Ulmaņa automašīnas kopija, interesants stāstījums par auto vēsturi un „brauciens” seno laiku autobusā. Īpaši skolēniem patika tas, ka muzejs kļuvis interaktīvs.

Muzejnodarbība. Nodarbības praktiskajā daļā skolēniem tika piedāvāta iespēja iejusties pasaulslavenā izgudrotāja Edisona lomā. Izveidot elektrisko spuldzīti un noskaidrot, kāpēc elektrību ražo citrons. Skolēniem ir interesanti eksperimentu veidā apgūt elektrības noslēpumus.

Mūsu skolēniem bija lieliska iespēja klātienē izzināt un iepazīt Latvijas vērtības.

Skolotāja Marija Petrovska

“Ģimenes dienas koncerts”