Laucesas pamatskolas skolēni ar „Latvijas skolas somu” devās uz Cēsīm

Izglītība

Š.g. 28.septembrī, projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros 6.-8.klašu skolēni devās mācību ekskursijā uz Cēsīm.  Mērķis bija izzināt Latvijas un pasaules vēstures tematu “Livonija un viduslaiki,” bet vizuālajā mākslā – “Viduslaiku pils”.

Mūsu skolēni iepazinās ar Cēsu veco pili, kas ir ievērojamākā un vislabāk saglabātā viduslaiku pils Latvijā. Pils celtniecību ap 1214. gadu uzsāka Zobenbrāļu ordenis. Gida pavadībā skolēni iepazinās ar Cēsu veco pili. Ar lukturiem rokās skolēniem tika piedāvāta iespēja izstaigāt pils šauros gaiteņus un kāpnes, ka arī apmeklēt viduslaiku pils virtuves dārzu un viduslaiku aktivitāšu laukumu. Skolēniem tika piedādābata multimediālā ekspozīcija “Dzīve uz pulvermucas”, kas noslēpumainā un aizraujošā stāstā vēsta par 500 gadus tālu pagātni. Arheoloģiskie atradumi paplašināja skolēnu pieredzi par Latvijas vēsturi, dzīvi senajos laikos, kultūras mantojumu. Skolēni ar lielu sajūsmu apbrīnoja Ērgļu klintis – Gaujas Nacionālajā parkā. Klintīs ir daudz lūzumu, vērojamas nobukumu veidošanās pazīmes. Viņi varēja apskatīt un salidzināt dabas varenumu un skaistumu. Visi skolēni ir gandarīti par ekskursiju, jo tā stiprināja un saliedēja.

Skolotāja Marija Petrovska

Medumu Tautas namā “RUDENS TIKŠANĀS 55+”!