Koncertlekcija “Es mīlu tevi, Latvija!” Ilūkstes Raiņa vidusskolā

Ilūkste

Par godu mūsu valsts Neatkarības atjaunošanas gadadienai, ko svinam 4. maijā kā savas valsts otro dzimšanas dienu, programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Ilūkstes Raiņa vidusskolas 10.-12. klašu skolēniem ir iespēja virtuāli baudīt SIA “Framest Music” koncertlekciju “Es mīlu Tevi, Latvija!” Tā ir ļoti interesanta pieredze. Mēs sajutāmies kā spēles "Es mīlu Tevi, Latvija" dalībnieki. Videokoncertlekcijas laikā mēs varējām atcerēties, ar ko var lepoties katrs Latvijas novads – dabas un vēstures objektiem, īpašajām tradīcijām, izcilām personībām, kas no tiem nākušas. Tā varējām vēlreiz pārliecināties, cik katrs novads ir skaists un neatkārtojams. Koncertlekcijā bija iespēja piedalīties viktorīnā, kur jautājumi bija saistīti ar Latvijas kultūras mantojumu.

Skolēniem koncertlekcija patika. Lūk, dažas no mūsu atziņām pēc koncertlekcijas noskatīšanās:

"Manuprāt, šāda veida koncertlekcijas gan vairo cilvēkos patriotismu, mīlestību pret savu valsti, gan dod lielisku iespēju uzzināt par savu dzimto zemi kaut ko interesantu un jaunu.”

“Visvairāk man patika jautājumi par konkrētu Latvijas novadu, kā arī cilvēkiem, kuri no tiem ir nākuši. Bija interesanti klausīties koncertlekcijas vadītāja dziesmu izpildījumu."

"Pasākums bija interesants, tas lika iejusties kā īstiem spēlētājiem, varēja atsaukt atmiņā daudz informācijas par Latviju. Vēlme dziedāt dziesmām līdzi modās pati no sevis, jo visas dziesmas bija zināmas."

11.a klases skolnieces Signe Rītiņa un Dana Viviāna Cirse

Ilūkstes PII “Zvaniņš” svin Māmiņu dienu