Koklētāju un akordeonistu radošais laiks

AKTUĀLI

Decembra pirmās nedēļas nogali Špoģu Mūzikas un mākslas skolas kolektīvi aizvadījuši ļoti radoši.

6. decembrī Koklētāju ansamblis „Dzirksteļeite” (vadītāja Vija Petrova) un Akordeonistu ansamblis (vadītāja Svetlana Vasiljeva) piedalījās IV starptautiskajā ansambļu festivālā-konkursā „Raduga sozvučij” Šarkavščinā (Baltkrievijā).

Jau ceturto gadu pēc kārtas šis pasākums tiek rīkots ar mērķi veicināt Eiropas pārrobežu sadarbību kultūras jomā. Festivālā – konkursā tradicionāli piedalās dažādu mūzikas instrumentu sastāvu kolektīvi no Baltkrievijas, Lietuvas un Latvijas, un jau ceturto gadu Špoģu Mūzikas un mākslas skolu veiksmīgi pārstāv kolektīvi, kuru uzstāšanos arī šogad žūrijas komisija neatstāja bez apbalvojumiem – Akordeonistu kvartetam savā kategorijā tika piešķirts Diploms par II vietu, bet Koklētāju ansamblis „Dzirksteļeite” izcīnīja Diplomu par III vietu.

7. decembrī Koklētāju ansamblis devās uz Cesvaini, kur ņēma dalību vērienīgā pasākumā, Latvijas Nacionālā kultūras centra un kokļu mūzikas centra „Balti” rīkotajā festivāla „Gaismas ceļā” koncertā „Ziemas svētki” Cesvaines vidusskolas aulā. Koncerta programmā izskanēja jau labi pazīstami kokļu mūzikas skaņdarbi, kā arī pirmatskaņojumi un gaidāmo Dziesmu svētku repertuāra skaņdarbi 34 koklētāju ansambļu no visas Latvijas priekšnesumā.

Paldies par izturību un skolas vārda popularizēšanu ikvienam akordeonistu un koklētāju ansambļu dalībniekam!

Volejbolistiem nedēļas nogalē uzvara