Kā metāllūžņi kļūst par mākslu

Izglītība

8. jūnijā, kad jau tika nokārtota eksāmenu sesija, Randenes pamatskolas 9. klases skolēni projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros devās uz Preiļiem -uz metāla mākslas galeriju.

Skolēni iepazinās ar Aleksandru Nesterjuku. Viņš ir ne tikai NESTER CUSTOM moto and metal art gallery līdzīpašnieks, bet arī galvenais māksliniecisko ideju ģenerētājs. Un viņš bija šīsdienas ģids un meistarklases vadītājs.

Galerija ir divstāvu ēka, kurā viss interjers un eksterjers ir viens liels mākslas darbs. Katra detaļa, katra skulptūra ir oriģināla, otras tādas nav visā pasaulē. Un tas viss top no vecām, sen jau nokalpojušām mašīnu, motociklu, šujmašīnu, benzīnzāģu detaļām.

Mākslinieka talantu Aleksandrs sevī pamanīja 2016. gadā, tad arī tapa viņa pirmais galerijas eksponāts. Visu savu dzīvi A. Nesterjuks ir saistīts ar dzelžiem, proti, jau kopš sešu gadu vecuma viņš palīdzējis tēvam remontēt dažādus spēkratus, vēlāk arī pats darbojās servisā. Viņš joprojām uzskata, ka dzelzs ir kaut kas unikāls. Tā palīdz sajust un izprast formu.

Un visinteresantākais ekskursijas dalībniekiem šķita stāsts par jaunu motociklu izveidi un, protams, meistarklase profesionāļa vadībā.

Ielīgošana Vecsalienas muižas parkā