Jauniešu pasākums “Ielīgošana pie Jāņa 2”

AKTUĀLI

21. jūnijā Raiņa mājā Berķenelē notika Daugavpils novada jauniešu pasākums „Ielīgošana pie Jāņa 2”.

Pasākums „Ielīgošana pie Jāņa 2” svinīgi tika atklāts Raiņa mājas klētī, kur visus dalībniekus svinīgi sagaidīja vakara vadītājas un nama māte tradicionālajos latviešu tautas tērpos. Pasākumam sākoties, visi dalībnieki tika iepazīstināti ar pasākuma programmu, tā aktivitātēm un norises vietām. Ar jauku un svinīgu runu priecēja Raiņa mājas direktore Inese Bērziņa, Daugavpils novada domes jaunatnes lietu speciāliste Oļesja Ņiķitina un Daugavpils novada domes deputāts Aleksejs Mackevičs, kam sekoja tematisks kvests „Atrodi Jāni!”.

Pasākuma laikā ikviens tā dalībnieks iepazinās tuvāk ar latviešu ielīgošanas tradīcijām - dejojot, dziedot,  pinot Jāņu vainagus, taisot pirtslotas un pagatavojot cukurgailīšus. Vairāk par Līgo svētkiem un to izcelsmi varēja uzzināt viktorīnā „Ko tu zini par Līgo?” Papildus radošajām un kvesta aktiviātēm, visiem interesentiem bija iespēja iepazīt Raiņa māju un tās teritoriju, izbaudot pastaigas pa dārzu un māju. Pagājušajā gadā Raiņa mājā Berķenelē tika realizēts projekts „Randenes vasara”, kura ietvaros Kalkūnes pagasta jaunieši un visi Raiņa mājas apmeklētāji sāka veidot saules labirintu. Arī pasākuma „Ielīgošana pie Jāņā 2” laikā ikvienam bija iespēja papildināt jau esošo saules labirintu ar sevis stādītu koku, kas pēc kāda laika izaugs un kļūs par neatņemamu daļu no saules labirinta.

Plkst. 21.00 pasākuma dalībnieki tika aicināti pulcēties pie klēts uz kopīgu ugunskura iedegšanu, kam sekoja pasākuma dalībnieku apbalvošana.

Pasākuma noslēgumā tika apbalvoti jaunieši no tādiem Daugavpils novada pagastiem kā Medumi, Maļinova, Svente un Līksna, kā arī kvesta komandas, kam sekoja pasākuma dalībnieku kopbilde.

Pasākuma „Ielīgošana pie Jāņa 2” laikā ikvienam tā dalībniekam bija vienreizēja iespēja iepazīties ar slavenā rakstnieka Jāņa Pliekšāna dzīvesvietu un izjust tradicionālo Līgo vakara atmosfēru, kas valdīja visapkārt.

Īpašs paldies vēlamies teikt Raiņa mājas direktorei Inesei Bērziņai, Kalkūnes pagasta kultūras menedžerei Allai Izranovai, Daugavpils novada domes jaunatnes lietu speciālistei Oļesjai Ņiķitinai, jauniešu komandām no Sventes, Maļinovas, Līksnas un Medumu pagastiem.

Pasākuma organizētāji:
Kalkūnes pagasta jaunieši un jaunatnes lietu speciāliste Natālija Polovaja

PASĀKUMS “LĪGO VIŠĶOS” 2019 PĀRTOP PAR FESTIVĀLU TRĪS DIENU GARUMĀ