Izzinām Siguldas kultūrvēsturiskos objektus

Izglītība

12. oktobrī 7. klašu skolēni devās izzinošā mācību ekskursijā uz Siguldu. Aizraujošās gides Lauras Junghānes vadībā skolēni iepazina pilsētas ievērojamākos objektus, uzzināja interesantus faktus par Siguldas Viduslaiku pili  un Jauno pili, pils kvartālu, apmeklēja Gūtmaņa alu, kā arī Siguldas bobsleja un kamaniņu trasi. Ikvienam bija lieliska iespēja vērot skeletonistu treniņbraucienus.

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 7. klašu skolēni piedalījās muzejpedagoģiskā programmā orientēšanās spēlē “Tūkstošgades stāsts” Turaidas muzejrezervātā, kas deva iespēju, veicot uzdevumus komandās, atrast noteiktus objektus, lietas, izlasīt leģendu par Turaidas rozi, uzkāpt Turaidas pils tornī, atcerēties latviešu tautasdziesmas, minēt krustvārdu mīklu un saņemt pārsteiguma balvas. Spēle skolēnus ne vien saliedēja, bet arī rosināja izzināt mūsu senču likteņgaitas atraktīvā veidā. 

7. klašu audzinātājas S. Macijevska, V. Oļehnoviča

Novusa turnīrs Bebrenē