Izstāde “Nezināmā Sēlijas māksliniece: Sofija Samsone” Dvietē

AKTUĀLI

28. oktobrī Dvietes Kultūras namā, atzīmējot Sofijas Samsones 110. jubileju, tika atklāta gleznu izstāde “Nezināmā Sēlijas māksliniece: Sofija Samsone”. Apmeklētāji varēja iepazīties ar mākslinieces dzīvesstāstu, viņas atmiņām par laiku, kad dzīvoja Dvietes pusē. Stāstu par Sofiju Samsoni kuplināja dziedātāja Elza Rozentāle un ģitārists Jānis Ruņģis, atskaņojot visiem mīļas un zināmas melodijas.

Uz izstādes atklāšanu bija ieradies arī Sofijas Samsones mazdēls Aivars Samsons ar ģimeni: “Es tiešām esmu Aivars Samsons, jaunākais Sofijas mazdēls. Mēs Sofiju saucām par “murmur”, jo zviedru valodā tā ir “vecmamma”, viņai nepatika vārds vecmāmiņa. Man viņa bija tālā vecmāmiņa, mūs reti apciemoja, bet vēstules un viss pārējais jau bija. Es domāju, ka viņa no tās maliņas, tur augšā, skatās un viņai viss ir kārtībā. Liels paldies par kuplo pasākuma apmeklējumu, un domāju, ka spēsiet novērtēt viņas darbus. Es domāju, ka daudziem Latvijā ir bijis tāds dzīves gājums kā viņai, grūti jau pateikt, kas būtu bijis, ja viņa būtu palikusi. Varbūt Sibīrija, varbūt kas cits… Liels paldies par šo pasākumu, es domāju, tikai sirdscilvēkiem ir pa spēkam radīt tik jauku pasākumu un sniegt tautai kaut ko vairāk. Liels paldies!”

Izstādi Dvietes Kultūras namā varēs apskatīties līdz 18. novembrim, bet 11. novembrī plkst. 11.00 norisināsies gleznošanas darbnīca. Laipni aicināti piedalīties aktivitātēs!

Pasākums tapis ar Sēlijas kultūras programmas atbalstu.

Ar Sofijas Samsones stāstu var iepazīties rakstā “Sofija Samsone – nezināmā Sēlijas māksliniece”, ko ir sagatavojusi biedrība “Augšzemnieki”: https://www.augsdaugavasnovads.lv/novads/aktualitates/jaunumi/nezinama-selijas-maksliniece-sofija-samsone/ Teksts, foto: Māra Multiņa

Nekustamo īpašumu izsole 06.12.2023.