Apmeklēja izglītības iespēju izstādi “Izglītība un Karjera 2023”

Izglītība

17. februārī Augšdaugavas novada skolu – Ilūkstes Raiņa vidusskolas, Sventes vidusskolas, Špoģu vidusskolas 9.-12. klašu skolēni apmeklēja profesionālās un augstākās izglītības iestāžu izstādi “Izglītība un Karjera 2023” Rēzeknē. Jauniešiem bija iespēja tikties ar daudziem izglītības iestāžu pārstāvjiem no Daugavpils Universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes, Vidzemes Augstskolas, Rīgas Aeronavigācijas institūta, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas, LU P.Stradiņa medicīnas koledžas, Valsts Robežsardzes koledžas un citām izglītības iestādēm.

Izglītības iestāžu stendos jauniešiem bija iespēja sastapt gan pasniedzējus, gan audzēkņus un studentus, uzzināt kādas mācību un studiju programmas piedāvā katra no iestādēm, kādi ir uzņemšanas nosacījumi un iegūstamā specialitāte. Izstādē varēja saņemt konsultācijas un informatīvos materiālus.

Jaunieši varēja piedalīties arī konkursos un meistarklasēs.

Pēc izstādes apmeklējuma, skolēni dalījās savos ieguvumos:

  • Ļoti informatīvs pasākums, zinoši izglītības iestāžu pārstāvji, kuri atbildēja uz visiem man interesējošiem jautājumiem.
  • Man patika tas, ka varēja daudz ko izmēģināt, varēja uzdot jautājumus un saņemt izsmeļošu informāciju.
  • Patika, ka varēju uzzināt plašu informāciju par izglītības iestādēm, iespējām un saņemt informatīvo materiālu.
  • Ieguvu noderīgu informāciju. Patika piedalīties meistarklasēs un konkursos.
Sēlijas kopienu zīmes saņem Eglaine, Kaplava, Pašuliene un Saliena