Īstenos vairākus projektus Daugavpils novada ūdenstilpēs

AKTUĀLI

Zivju resursu aizsardzība Sventes ezerā

Daugavpils novada dome plāno veikt zivju aizsardzības pasākumus Sventes ezerā. Projekta ietvaros iegādāsies laivu, kas būs nepieciešama Sventes ezera 734,8 ha lielās sarežģītas konfigurācijas akvatorijas apsekošanai un kontrolei. Projekta īstenošanas rezultātā ieguvēji būs Daugavpils novada, kā arī Daugavpils pilsētas un citi legālas makšķerēšanas entuziasti, jo būs mazāk nelikumīgas makšķerēšanas gadījumu. Projekts iesākās š.g. aprīlī, bet pilnībā realizēt to ieplānots līdz augusta mēnesim.

Zinātniskā pētniecība ezeros

Šī projekta ietvaros sagatavos zivsaimnieciskās ekspluatācijas noteikumus Kumbuļu un Vīragnas ezeram. Noteikumi ir nepieciešami, lai plānotu ezera apsaimniekošanu, nodrošinātu zivju resursu aizsardzību un atražošanu, uzlabotu ezeru ekoloģisko stāvokli. Lai ezeros veikt apsaimniekošanu, ir nepieciešama to sākotnēja zinātniskā izpēte un kvalitatīvas rekomendācijas. Tas ļaus ilgtermiņā rūpēties par zivju resursu optimālu saglabāšanu. Projekta sākuma termiņš ir š.g. maijs, savukārt noslēgums plānots uz decembri.

Ūdenstilpju kontrolei iegādāsies dronu

Daugavpils novada ūdenstilpēs ar mūsdienu tehnoloģiju - attālinātās izpētes palīdzību kontrolēs ezerus. Tādējādi tiks samazināta vajadzība pēc cilvēkresursiem un degvielas, kā arī mazināsies tehnikas nolietojums. Aprīkojums tiks izmantots nelikumīgo zvejas rīku konstatēšanai un vizuālai fiksēšanai, kā arī, lai konstatētu iespējamo ūdeņu piesārņojumu ar atkritumiem un noplūdēm. Projekts norisināsies no š.g. aprīļa līdz augustam.

Šovasar tiks īstenoti pieci jauniešu projekti