Ir noslēdzies glezniecības plenērs “Mirkļa tvēriens” Vecsalienas muižā

AKTUĀLI

No 7. līdz 11. augustam Vecsalienas muižas dārzā plenērs noritēja plenērs "Mirkļa tvēriens".

Plenēra mērķi bija:

  • Veicināt Augšdaugavas novada popularitāti;
  • Apvienot māksliniekus kopīgā radošā darbībā;
  • Ar plenēra dalībnieku radītajiem darbiem papildināt Vecsalienas muižas mākslas kolekciju un mākslinieciski bagātināt Augšdaugavas novada pašvaldības iestāžu vidi;
  • Organizēt Vecsalienas muižas pilī glezniecības plenēra izstādi.

Plenērs Vecsalienas muižā noritēja jau ceturto gadu un tā ideja šogad balstījās uz pasakām. Ir vēlme, balstoties uz Vecsalienas muižas pils simboliem un plenēra darbiem izveidot mākslas katalogu ar stāstījumu par Vecsalienas muižas vēsturisko skatījumu.

7.augustā notika glezniecības plenēra atklāšanas pasākums, kura laikā māksliniekiem radās iespēja tuvāk iepazīties ar Vecsalienas muižas vēsturisko stāstu, kā arī tika apskatīti ievērojamas vietas Salienas un Vecsalienas pagasta teritorijās.

Glezniecības plenēra organizatori, balstoties uz plenēra nosacījumu, ka katrs mākslinieks atstāj vienu darbu, lai paplašinātu Vecsalienas muižas pils krātuvi, aicināja māksliniekus vienu savu darbu veltīt sižetam, kas raksturo Vecsalienas muižas pili. Izlases veidā ikviens saņēma nelielu uzdevumu, kā arī plenēra dalībnieki tika iepazīstināti ar pasakām par Vecsalienas muižu, kas tika uzrakstītas un krājās Vecsalienas muižas pilī.

10.augustā Vecsalienas muižā tika svinīgi atklāta glezniecības plenēra darbu izstāde. Pasākuma viesi iepazinās ar mākslinieku radošu darbību. Vārdiem grūti aprakstīt to, ka ikviens mākslinieks ir unikāls un viņa gleznas ir bagātas ar krāsas, faktūras, līnijas un formas burvībām! Pasākums noritēja ļoti siltā un draudzīgā atmosfērā. Izstādes atklāšanā skanēja Jurija Ostrovska dziesmas.

Vecsalienas muižas rīkotājā glezniecības plenērā piedalījās:

Diana Zviedriene (Lietuva, Vilņa), Ina Adomaitine (Lietuva, Kauņa), Olena Paslavskaja (Ukraina), Ilgvars Zalāns (Rīga), Rūta Dimdiņa (Rīga),  Jānis Plivda (Preiļi), Jeļena Ondzule, Nataļja Krjukova, Alina Petkune, Žanna Orlova (Daugavpils), Kristīne Lipkova (Līvāni) un Arnis Zarinka (Jēkabpils).

Gribu pateikties ikvienam, kas rūpējās par viesu labklājību un kārtību, radošā procesa organizēšanu, Salienas pagasta pārvaldes vadītājai par atbalstu, operatīvu reakciju nestandarta situācijā, Vecsalienas muižas darbiniekiem par palīdzību visu sakārtot un sakopt, Salienas kultūras namam par sadarbību.

Paldies kafejnīcas “Marianna” īpašniekiem Sergejevu ģimenei  par ēdināšanas pakalpojuma organizāciju , paldies par naktsmītnēm Berķeneles Raiņa  mājas saimniecei, paldies Zemgales vidusskolas darbiniekiem par uzņemšanu. Paldies Augšdaugavas novada pašvaldībai par iespēju organizēt tādu pasākumu.

Šogad Vecsalienas muižas krātuves arhīvs tika papildināts ar 14 gleznām, ko var apskatīt Vecsalienas muižas pilī mazajā zālē.

Ikvienam māksliniekam mīļš un liels paldies par tik skaisto un jauko gleznu pasauli! Šogad tika iedoti tematiski sižeti un gleznas, kas palika saistīti ar Vecsalienas muižas stāstu. Es ļoti ceru ka nākamajā gadā mēs piepildīsim savu sapni un izdosim mākslas katalogu–  Vecsalienas muižas stāsti gleznās!

Rakstu sagatavoja Vecsalienas muižas kultūras darba vadītāja, plenēra organizatore – Jūlija Keiviša

Subatē notiks pludmales volejbola turnīrs