Ir izskanējuši Sventes pagasta svētki “Ar saknēm Sventē”!

AKTUĀLI

Starp Daugavu un Sventes ezeru, zem varenā dižkoka – ozola – ir izpleties viens pagasts. Tā ielas, ceļi un taciņas vijas pāri pakalniem un pilskalniem, pāri pļavām un egļu mežiem, pārskrien pāri tiltiņiem, pārlec pāri strautam ceļā no viena kaimiņa pie otra, tā līkločojot un savijot pagātni un tagadni kopīgā stāstā. Stāstā par Sventes pagastu. Gluži kā Sventes dižozols, kas ar saknēm dziļi iesakņojies zemē, tā Sventes pagasts ir savu vēsturi vijis cauri laikiem, notikumiem un cilvēkiem. Un laiks sapulcināja cilvēkus no tuvām un tālām mājām, lai satiktos vienā notikumā – Sventes pagasta svētkos “Ar saknēm Sventē”.

Pagasta svētki tika svinēti divas dienas. Piektdienas pēcpusdienā ikviens tika aicināts pielikt roku ziedu paklāja veidošanā. Paklājs tika darināts zvana formā, jo zvans ir Sventes simbols. Pēc ūdens rituāla ar latvju zīmēm, vēlot pagasta iedzīvotājiem labklājību, veselību un panākumus, pie siltas tējas tases tika izcilātas atmiņu lappuses – sanākušie gremdējās jaunības atmiņās, šķirstīja fotoalbumus.

Svētku turpinājumā, kas norisinājās sestdien, 17.septembrī, pagasta iedzīvotājiem un ciemiņiem tika piedāvātas visdažādākās izklaides: sporta aktivitātes, piepūšamās atrakcijas bērniem, jauniešu sagatavotā kvesta spēle “Ar saknēm Sventē”, fotogrāfiju izstāde “Svente laiku lokos” un bērnu spēļu programma “BoomTime”. Dienas kulminācija – svētku koncerts Sventes Tautas namā, rudens zupas izgaršošana un diskoballe. Koncerta laikā tika sumināti 50 sventieši, kas sava mūža un darba saknes ir dziļi laiduši pagasta dzīvē. Sanākušos priecēja gan pašmāju, gan viesmākslinieki. Paldies Ogres Kultūras centra senioru deju kopai “Astras”, vadītāja Māra Gulbe, Līksnas Kultūras nama vokālajam ansamblim “Elēģija”, vadītāja Diāna Laizāne, Vaboles Kultūras nama etnogrāfiskajam ansamblim “Vabaļis”, vadītājs Artūrs Uškāns, Sventes Tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvam “Ezerzvani”, vadītāja Oksana Petaško, Ingai Mukānei.

Svētku norisē ir svarīgs ikviena padarītais darbs un pateiktais vārds, kā arī sniegtais atbalsts. Paldies svētku atbalstītājiem: SIA “EKA Paipalas”, SIA “Jaunsventes muiža”, zemnieku saimniecības “Daugaviņas”, “Gaismiņas”, Kļaviņas”, Upenes”, “Stārķi”, atpūtas vieta “Sventes Rasa”, IK ” Vizbulītes” un IK “Rudzāti”.

Lai kopas “Astras” dāvinātais laimes koks – pīlādzis - , kas jau laiž savas saknes Sventes centrā, aug varens un priecē sventiešus ar bagātīgu ražu!

Uz tikšanos nākamajos svētkos!

Rudens ekskursijā uz Augšdaugavas novadu