Ilūkstes jaunieši piedalījās grafiti festivālā

Ilūkste

Grafiti festivālā “Krāsas bez robežām”, kurš notika no 03.05-05.05 Svitenes muižas parkā, Bauskas novadā piedalījās Ilūkstes Raiņa vidusskolas 11.klases skolēni Melānija Makavecka, Jānis Rimša, Dagmāra Dumbra-Dumbrovska, Bruno Butkis, Federiko Margini un Elīna Kriškāne. Grafiti dienu laikā jaunieši izveidos 20 lielformāta mākslas darbus par tēmu dažādība.

Pirmajā festivāla dienā jaunieši iepazinās ar grafiti, kā mākslas formu un māksliniekiem, kuri kopā ar jauniešiem veidos lielformāta gleznas Svitenes muižas parkā. Tika strādāts pie komandu saliedēšanās un notika nakts orientēšanās spēle par tēmu “Dažādība”.

Otrajā festivāla dienā jauniešu komandas sāka veidot skices, apskatīt grafiti tehnikas un diskutēja par grafiti veidošanu vērstu uz tēmu dažādība. Bija interaktīvas spēles un diskusijas, kur jauniešu komandas piedalījās. Jaunieši izmantoja iespēju apskatīt Svitenes pili gida pavadībā. Vakaru noslēdzām ar ballīti, kur spēlēja DJ un bija iespēja dziedāt karaoke.

Meiteņu komanda “Sūnas”, kuras sastāvā bija Melānija, Elīna un Dagmāra par dažādību, kas attēlota viņu darbā saka: Dažādība ir spektrs, kas ir gan labs, gan slikts, tas nav tikai melns un balts, ir arī pelēkie toņi. Tā ir svarīga, lai radītu unikālu pasauli, kur viss nav tāds kā liekas kā tas ir, vajag izprast arī pretējo pusi. Savā darbā redzam sauli un mēnesi – kā nakti un dienu. Tas ir kontrasts, bet vienlaikus dzīvo vienā un tajā pašā pasaulē, kur saulei un mēnesim vajag pastāvēt kopā.

Zēnu komanda “NQ”, kuras sastāvā bija Jānis, Federiko un Bruno par dažādību, kas attēlota viņu darbā saka: Dažādība savā ziņā atšķirība cilvēkos, garšās, apmēram visā. Tā ir svarīga, jo bez tās viss būtu vienāds, neinteresants, garlaicīgs. Savā darbā redzam itāļu un latviešu apvienošanos kā dažādību.

Federiko Margini ir itāļu jaunietis, kurš ir izvēlējies 11.klases mācību gadu pavadīt Latvijā.

Trešajā dienā tika uzstādīti mākslas darbi parka teritorijā un atklāta izstāde dalībniekiem un viesiem. Dienas turpinājumā piedalījāmies prāta un sporta spēlēs, kā arī iepazināmies ar Eiropas Jaunatnes Dialoga programmas vēstniekiem no Zemgales.

Nekustamo īpašumu izsole (10.05.)