Ilūkstē sportoja cilvēki ar īpašām vajadzībām

AKTUĀLI

23. augustā Ilūkstes stadionā norisinājās sporta spēles personām ar īpašām vajadzībām. Kopumā sporta spēlēs piedalījās 193 dalībnieki no 28 komandām. Sacensību galvenais mērķis ir iesaistīt personas ar īpašām vajadzībām aktīvajā sabiedriskajā dzīvē, kā arī veicināt viņu vēlmi un interesi sportot. Klātesošos sveica un uzrunāja Augšdaugavas novada deputāti – Maigurs Krievāns un Dzintars Pabērzs.

“Šis pasākums kādreiz notika ik gadu, bet sakarā ar Covid-19 ierobežojumiem, tas tika atlikts. Pēc četru gadu pārtraukuma sporta sacensības ir atsāktas,” skaidro Augšdaugavas novada invalīdu biedrības “Ildra” vadītājs Valdis Miltiņš.

Turpina Augšdaugavas novada Sociālā dienesta vadītāja Anna Jegorova: “Cilvēki pēc liela pārtraukuma redz viens otru, iepazīstas tie, kas nav redzējušies. Dalībniekiem rodas motivācija vairāk darboties, vairāk kustēties, sazināties, draudzēties un atrast kopīgo valodu. Augšdaugavas novada cilvēkiem ar īpašām vajadzībām šāds pasākums vienkārši palīdz būt draudzīgākiem.” Programma tika izstrādāta speciāli, lai piedalīties varētu visi dalībnieki. Visi sacentās un jautri pavadīja laiku dažādās disciplīnās – stafetēs, šautriņu mešanā, metienos ar lāpstu, riņķu mešanā, boulingā, frisbijā.

Ikdienā biedrība rīko dažādas citas veida aktivitātes cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Piemēram, darbojas gleznošanas pulciņš, tiek rīkotas kulinārijas meistarklases, tiek organizēti plenēri. Arī sporta spēles Ilūkstē organizēja Augšdaugavas novada invalīdu biedrība "Ildra" kopā ar Augšdaugavas novada pašvaldību. Taču šīs sacensības nebūtu iespējamas arī bez Augšdaugavas novada Sociālā dienesta līdzdalības. “Ar lepnumu varu teikt, ka sociālie darbinieki ir tā prioritārā persona, kura strādā ar cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Viņi visu

izskaidro, izstāsta, pamāca un arī darbojas kā pavadoņi uz šīm sacensībām. Viņi jutīs līdzi, palīdzēs startēt un dienu pavadīt ar atmiņu par notikušo pasākumu,” teic A. Jegorova.

Sacensību izskaņā tika apbalvotas labākās komandas. Kopvērtējumā 1. vietā ierindojās Skrudalienas komanda, 2. vietā Dviete, bet trešie palika līksnieši, taču galvenais šajā dienā bija nevis uzvara, bet kopābūšana.

Pasākuma organizēšanā Elitas Rutkupas vadībā piedalījās Ilūkstes Raiņa vidusskolas brīvprātīgie, Augšdaugavas novada Sarkanā Krusta komitejas dalībnieki Ērikas Naglinskas vadībā un Ilūkstes apvidus pensionāru biedrība.

Aktivitāte tiek īstenota projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/070 “Pasākumi vietējas sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Augšdaugavas novadā” ietvaros.

Jauno dalībnieku uzņemšana LIAA biznesa inkubatoros plānota 2024. gada sākumā