Iedvesmas un spēku avots

AKTUĀLI

Jūnija mēnesī Skrudalienas Dienas aprūpes centra dalībnieki - personas ar invaliditāti kopā ar darbiniekiem apmeklēja Invalīdu brālību NEMA, kas atrodas Krāslavas novadā, nelielā, bet skaistā pilsētiņā Dagdā. 

Tikšanās bija sirsnīga, iespaidiem bagāta, ar daudzām idejām, aizkustinošiem stāstiem, radošām un relaksējošām nodarbēm.

Vispirms tika organizēta ekskursija pa pilsētas vēsturisko centru. Iespaidu uz ciemiņiem atstāja gan ebreju tirgotāju nami, gan glezna ar ūdens dzirnavām, gan padomju laikā celtā ēka ar nosaukumu “Komjaunietis”, gan, protams, katoļu baznīca ar tās teritoriju, no kuras paveras brīnišķīgs skats uz Dagdas ezeru ar 12 salām. Par interesantu stāstu esam pateicīgi Dagdas TIC speciālistēm.  

Vēlāk bija piedāvātas pusdienas, kuras brālības NEMA biedri, personas ar veselības un funkcionēšanas problēmām, gatavo paši un organizē zupas virtuvi citiem-maznodrošinātiem  cilvēkiem. Pēc pusdienām bija gan radošās darbnīcas ar kinētiskām smiltīm, gan dejas ar latgaļu mūziku, gan  personu ar neredzamu invaliditāti simbola – saulespuķes, krāsošana,  gan stāsti par brālības dzīvi un dāvaniņas no brālības mūsu centram, jaukas Anniņas ar uzaicinājumu apmeklēt tradicionālus svētkus Dagdā – Annas dienas, pasniegšana.  

No visā redzētā un dzirdētā sapratām, ka cilvēki brālībā ir brīnišķīgi, ļoti strādīgi un aktīvi. Viņiem praktiski nav nekādu šķēršļu darīt labas un skaistas lietas citiem. Visus aizkustināja stāsts par zilo auduma vizbulīšu darinātājiem, kuriem no cilvēka maņu sajūtām nav ne redzes, ne dzirdes, ne runāšanas spēju. Un tomēr viņi dara brīnumainas lietas. Un persona ratiņkrēslā var dejot. Tad mums, ciemiņiem, klusumā  radās jautājums – kas tad varētu būt par iedvesmas un spēku avotu šiem cilvēkiem? Kā viņi var paveikt to, ko reizēm nespēj pat vesels un stiprs? Brālības vadītāja pastāstīja  ka tā ir ticība.

Lielu, sirsnīgu Paldies par šo dienu gribam pateikt brālības vadītājai Mārītei Zariņai. Tādēļ gribam novēlēt brālības Mārītei, lai Jūsu mīlestības un spēku avots nekad neizsīkst un sniedz savu valdzinājumu, mierinājumu un mīlestību gan Jums, gan citiem.

Dienas aprūpes centrs “Skrudaliena” vadītāja / sociāla darbiniece Raisa Vagale

Šēderes pagasta sporta svētki