Gļeba Beļajeva dalība starptautiskajā klavierspēles konkursa žūrijas darbā

AKTUĀLI

No šī gada 23. līdz 25. oktobrim Naujenes Mūzikas un mākslas skolas skolotājs Gļebs Beļajevs piedalījās slavenas lietuviešu pianistes Aldonas Dvarionaites veltītājā V Starptautiskā klavierspēles konkursa žūrijas darbā (Zarasi, Lietuva). Konkursā piedalījās jaunie mūziķi, studenti un klavierspēles skolotāji no Lielbritānijas, Uzbekistānas, Itālijas, Ķīnas, Filipīnas, Polijas, Lietuvas,  Latvijas,  Ukrainas un Krievijas. Žūrijas sastāvā bija pazīstami klavierspēles profesori: Veronika Vitaite (Lietuva), Justas Dvarionas (Lietuva),  Marija Korecka-Sozkovska (Polija), Leila Urmanova-Vnukova (Lietuva) un Marats Gumarovs (Uzbekistāna).  Konkursa atklāšanas dienā Gļebs Beļajevs sniedza solokoncertu konkursa dalībniekiem. Programmā bija iekļauta gan poļu un latviešu klasiķu skaņdarbi, gan paša Gļeba Beļajeva kompozīcijas. Otrajā un trešajā dienā notika arī metodiskā konference un meistarklases. Konkursa noslēgumā laureātiem bija iespēja uzstāties ar Kauņas filharmonijas orķestri, pazīstama lietuviešu diriģenta Martina Staškusa vadībā. Speciāli šīm pasākumam uz Zarasu Kultūras centru tika nogādāts jauns Yamaha firmas koncertflīģelis.

Izstāde "Latvija - no pagātnes līdz tagadnei"