Dzejas un pavasara svētki Berķenelē

AKTUĀLI

21. martā, Pasaules dzejas dienas ietvaros, Berķeneles pusmuižā tika svinēti dzejas un pavasara svētki. Iepriekšējā dienā sakās astronomiskais pavasaris, tāpēc pasākuma tēma bija saistīta ar dzeju un pavasari.

Viens no pavasara simboliem ir skaļā putnu čivināšana, šī iemesla dēļ izvēlējāmies pasākumā darināt putnu būrīšus. Pasākuma dalībnieki veidoja koka putnu būrīšus: sita naglas, urba caurumus un krāsoja. Rezultātā tapa 15 koši putnu būrīši, kuri tiks izvietoti Berķeneles dārza kokos un priecēs Raiņa mājas apmeklētājus, kā arī būrīšu jaunos iemītniekus - putnus!

Pasākumā varēja ne tikai praktiski darboties, bet arī baudīt dzeju, piedaloties orientēšanas spēlē “Putniņš uz zara”. Lai pareizi atbildētu uz spēles jautājumiem, dalībniekiem vajadzēja izlasīt vairākus Raiņa dzejoļus par sauli un putniem. Cerams, ka šī atraktīvā darbošanās veicinās vēlmi lasīt Raiņa vai arī jebkura cita pasaules dzejnieka dzeju, lai pavasara atmoda būtu ne tikai dabā, bet arī katra sirdī!

Paldies par atsaucību un dalību pasākumā Kalkūnes un Medumu pagasta jauniešiem un Natālijai Polovajai!

Uzglezno Subati!