Dzejas diena Ilūkstē

Ilūkste

Septembra mēnesī visā Latvijā notiek Dzejas dienas. Pirmais Dzejas dienu pasākums tika rīkots tālajā 1965.gadā Komunāru parkā Rīgā, atklājot Raiņa piemiņai veltīto pieminekli, par godu dzejnieka 100. dzimšanas dienai.

Arī Ilūkstē Dzejas dienu tradīcija turpinās jau daudzus gadus. 19. septembrī Ilūkstes pilsētas Kultūras un mākslas centra mazajā zālē norisinājās Ilūkstes pilsētas centrālās bibliotēkas organizētā tikšanās ar Latvijā pazīstamo  rakstnieci, daudzu vēsturisku romānu autori Ingunu Baueri.

Rakstnieces spalvai pieder vairāk kā 30 darbi. Oficiāli rakstniecībā debitēja 2004. gadā ar romānu “Sauc mani sniegā”, kas uzvarēja “Lata romānu” konkursā, pa šiem gadiem ir jau iznākuši vairāk kā 30 romāni.

Tikšanās laikā rakstniece klātesošos iepazīstināja ar saviem jau iznākušajiem vēsturiskajiem romāniem, kādām vēsturiskām  personībām tie ir veltīti. Inguna Bauere atklāja grāmatu tapšanas aizkulises no ieceres līdz vēsturisko faktu un liecību iegūšanai, mēģinot vēsturisko liecību jūklī izprast cilvēku savstarpējās attiecības. Rakstniece pastāstīja, kas vēl top.

Ar Ingunas Baueres daiļradi var iepazīties, apmeklējot Ilūkstes pilsētas centrālo bibliotēku un jautājot pēc autores darbiem.

Teksts: Ināra Valpētere, IPCB vadītāja

Foto: Aivars Ošiņš, muzeja “Kalna Kaibēni” vadītājs

Dzejas diena Dvietē