Diskusijā par Sēlijas lauku attīstību piedalīsies zemkopības ministrs Kaspars Gerhards

AKTUĀLI

Diskusiju ciklā “Politikas virtuve” 1. aprīlī Kaldabruņā notiks sarunas par ekonomiku un Sēlijas lauku attīstību, kurās piedalīsies arī zemkopības ministrs Kaspars Gerhards, vairāki Saeimas un pašvaldību pārstāvji.

Sēlijā turpinās diskusiju cikls ar valsts pārvaldes, pašvaldību, nevalstisko organizāciju un vietējo iedzīvotāju līdzdalību par nākotnes attīstības iespējām laukos. Otrajā diskusijā spriedīs par ekonomiku un lauku attīstības iespējām.

Diskusijā tiks pārrunāti jautājumi par intensīvu lauksaimniecību un lauku apdzīvotību, atbalsta iespējām mazajiem uzņēmumiem un pašnodarbinātajiem, kā arī ieskatīsies nākotnes tendencēs, sagaidot nākošo Eiropas Savienības fondu plānošanas periodu. Diskusiju otrajā daļā tiks meklētas konkrētas atbalsta iespējas Sēlijai – viena no nevalstisko organizāciju iniciatīvām ir izskanējusi par speciālās ekonomiskās zonas vai programmas veidošanu Sēlijā.

Savu dalību Kaldabruņā pieteicis zemkopības ministrs Kaspars Gerhards, 13. Saeimas deputāte Anda Čakša, 13. Saeimas deputāts un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Gatis Zamurs, kā arī 13. Saeimas demogrāfijas lietu apakškomisijas vadītājs Imants Parādnieks.

Vietējās Sēlijas pašvaldības pārstāvēs Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums, bijušais Saeimas, pašreiz Augšdaugavas novada domes deputāts Vitālijs Aizbalts un Jēkabpils novada domes priekšsēdētāja vietnieks veselības un sociālo pakalpojumu jautājumos Aivars Vanags. Tāpat diskusijās piedalīsies arī Valsts lauku tīkla, Sēlijas nevalstisko organizāciju un vietējo kopienu pārstāvji.

Diskusijas notiks klātienē 1. aprīlī pulksten 12.00 Kaldabruņas biedrības “Ūdenszīmes” Pļavas muzejā (Rubenes pagastā, Jēkabpils novadā). Klausītājiem savu dalību iespējams pieteikt pa tālruni 29548967.

Nākošā diskusija ciklā “Politikas virtuve” tiks veltīta Valsts iekšējai un ārējai drošībai. Tā notiks 22. aprīlī pulksten 12.00 Demenē, Demenes pagasta pārvaldē (Briģenes ielā 2, Demenē, Augšdaugavas novadā). Savu dalību diskusijā apstiprinājis Aizsardzības ministra Arta Pabrika padomnieks militārajos jautājumos, bijušais Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube.

Projekts “Kopienas izaugsmes katalizators. Empātija”, projekta numurs Nr.2022.LV/NVOF/MAC/012/028, tiek īstenots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par tā saturu atbild “Sēlijas salu” vadošā nevalstiskā organizācija biedrība „Ūdenszīmes”.

Foto: Arno Mikors

Bezmaksas bērnu ārstu pieņemšanas un konsultācijas Kalkūnos