Demenē atjaunos katlu telpu

AKTUĀLI

Domes sēdē pieņemts lēmums atļaut Demenes pagasta pārvaldei uzsākt iepirkuma procedūru pašvaldības katlumājas atjaunošanai siltumenerģijas ražošanas energoefektivitātes uzlabošanai, ņemot aizņēmumu Valsts kasē.

Par katlu mājas atjaunošanas nepieciešamību jau apvienotās komitejas sēdē ziņoja Demenes pagasta pārvaldes vadītāja Valentīna Gadzāne.

Pirms kāda laika jau notika katlu mājas apsekošana, ko veica SIA “Baltic Elektromontāža”. Apsekošanas laikā tika pārbaudīti trīs ūdenssildāmie katli, kas izgatavoti 2007. gadā.

Veiktā pārbaude parādīja, ka ir vērojams darba virsmas nodilums paaugstinātu temperatūru ietekmē. Aizmugurējā katlu virsmas daļai ir veikti remontdarbi, lai novērstu sūci, kas radusies darba šķidruma spiediena un starpsienu izdegšanas rezultātā. Pēdējo reizi šāda tipa remontdarbi tika veikti 2018. gada maijā, kā rezultātā, uzpildot katlu, radusies sūce darba virsmā, jo metāla konstrukcija nespēj pilnvērtīgi izturēt spiedienu nodiluma dēļ.

Pārbaudes laikā secināts, ka pilnvērtīgs katlu remonts nav iespējams, tādēļ tie ir jānomaina, jo tie darbojušies jau 11 gadus.

Atklāj Latvijā pirmo telemedicīnas platformu “DoctorOnline”