Daugavpils novada jaunieši ciemojās Briselē

AKTUĀLI

Daugavpils novada jaunieši pēdējos trīs gados uzsākuši sadarbību ar vairākiem uzņēmumiem, kas atbalstīja vairākus jauniešu pasākumus gan veidojot balvu fondu, gan piedāvājot gardumus kafijas pauzēm. Organizējot 2.Daugavpils novada jaunatnes noslēguma pasākumu tika uzrunāta arī Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere, kas dāvāja iespēju 3 Daugavpils novada jauniešu pārstāvjiem viesoties Eiropas Parlamentā Briselē.

Septembra sākumā Daugavpils novada aktīvās jaunietes Jana Macuka no Demenes pagasta un Diāna Zdanovska no Višķu pagasta, kā arī Salienas pagasta jaunatnes lietu atbildīgā Iveta Staltmane saņēma ielūgumu doties uz Briseli. Jaunietes savos iespaidos padalījās arī ar mums un katra veidoja savu nelielu stāstu par savu aizraujošo ceļojumu.

Diāna stāsta: “Brisele ir pilsēta ar skaistiem namiem un brīnišķīgu auru, un, protams, Parlamentu. Laiks lutināja mūs abas ceļojuma dienas. Bija ļoti interesanti un noderīgi apmeklēt Parlamentu, jo beidzot radās iespēja apskatīt šo mītni savām acīm. Patīkama bija arī mūsu sagaidīšana Parlamentā, ļoti jauki tik tālu no Latvijas satikt latviešus , kas laipni uzņem un izrāda parlamentu. Satikāmies ar Inesi Vaideri, kura ar savu enerģiju un smaidu apbūra mūs. Vaideres kundze ir tik ļoti skaista, tomēr tik vienkārša un tuva tautai. Iespaids par Briseli paliks prātā ļoti ilgu laiku”.

Iveta Staltmane arī dalījās savos iespaidos “Ja var pateikt viena vārdā savus iespaidus par braucienu uz Briseli un Antverpeni, tad šis vārds ir - dievīgi un apbrīnojami, nu jā, vienā vārdā izteikties ir grūti. Tas patiešām bija lielisks brauciens, ko es atcerēšos visu mūžu, jo 2 dienas paskrēja kā 1 minūte. Janu un Diānu bijām 3 no Daugavpils novada, pārēji, apmēram 19 cilvēki, no citiem Latvijas stūrīšiem. Mēs kopā satikāmies lidostā Rīgā, mums iedeva biļetes, informāciju par Beļģijas skaistākām pilsētām, vietām un mēs devāmies uz izlidošanas zonu, tad sekoja lidojums un, lūk, Briseli varējām redzēt no putna lidojuma, tas skats bija apbrīnojams, vairāk bilžu man ir no lidmašīnas loga, neka no brauciena kopumā. Ineses Vaideres asistente Inta, sagaidīja mūs lidostā un mēs ar autobusu devāmies uz Eiropas Parlamentu, tur mums bija ekskursija, skatījāmies zāli, kurā notiek sēdes, kā arī mēs skatījāmies filmu par burvīgu un apbrīnojamu Ineses Vaideres kundzi, viņa ir satriecošs cilvēks, zinoša, ar lielisku humora izjūtu, skaista un viegla sarunā, man bija liels prieks iepazināt viņu klātienē. Tad sekoja Ineses Vaideres kundzes kabineta apskate un dāvanas mums no viņas, tas bija negaidīti un patīkami vienlaikus, jo kuram gan nepatīk saņemt dāvanas.

 Tad mēs devāmies uz Antverpeni, pilsētu, kurā ir skaistākā par Briseli, pēc cilvēku vārdiem, kuri jau sen dzīvo Beļģijā. Patiešām, šī pilsēta ir ļoti skaista, satriecoša arhitektūra, pieklājīgi un jautri cilvēki, kā arī cilvēki, kuri spēj iepriecināt, jo mēs tikām pie bezmaksas kārbiņas ar Beļģijas šokolādes, viss pateicoties Diānai. Meitenes kā jau meitenes devās gan apskatīt pilsētu, gan iepirkties. Veikalus, ja varētu tā, es labprāt atvestu Latvijā, jo mums tādu šeit, patiešām, pietrūkstю

Lidojums no Briseles uz dzimteni bija ātrs, jo mēs atlidojam par 30 minūtēm ātrāk, smejoties savā starpā, mēs teicām, ka mums bija ekspress lidojums bez pieturām. Kā arī mēs viens otru jau labi pazinām un lidmašīnā gāja jautri”.

Jana pastāstīja, ka, neskatoties uz to, ka ceļojums pagāja ļoti ātri-iespaidu bija ļoti daudz. Bija patīkami iepazīt jaunus cilvēkus un personīgi iepazīties ar Inesi Vaideri. Ļoti lielu iespaidu atstāja Eiropas Parlaments – īpaši bija patīkami uzzināt par sasniegumiem un nākotnes plāniem. Jana atzina, ka viņu patīkami iepriecināja tas, ka Inese Vaideres darbs un personīgais piemērs norāda uz to, ka Eiropa attīstās un mainās labākajā virzienā. Brisele ir elpu aizraujoša pilsēta, kurā dzīvo ļoti draudzīgi cilvēki.

Tā nu mūsu meitenēm gāja. Jau pavisam drīz tiks izsludināta dalībnieku pieteikšana nominācijām “Jauniešu gada noslēguma pasākumam 2018” un 11.janvārī tiks apbalvoti aktīvākie un labākie jaunatnes jomā.

Mēs pateicamies Eiropas Parlamenta deputātei Inese Vaidere par atbalstu un dāvāto iespēju Daugavpils novada jauniešiem ceļot uz Briseli, kā arī vai vinas komandai, kas padarīja šo braucienu tik aizraujošu un neaizmirstamu.

Foto: Jana Macuka, Iveta Staltmane, Diāna Zdanovska

Informāciju sagatvojusi:
Milāna Loča
Jaunatnes projektu koordinatore

 

Par VAS "Latvijas Pasts" nekustamo īpašumu izsolēm