Daugavpils novada atklātais čempionāts 64 lauciņu dambretē

AKTUĀLI

9.decembrī Sventes pagasta Tautas namā,  jau ceturto gadu pēc kārtas, notika Daugavpils novada atklātais individuālais čempionāts 64 lauciņu  dambretē, kurā šogad piedalījās rekordskaits 42 dambretisti no Daugavpils novada un pilsētas, Jēkabpils, Krāslavas, kā arī viesi no Lietuvas Anikščai, Utenes, Kupišķu un Zarasu pilsētām. Pēc tradīcijas dalībniekus sveica novada dambretes sekcijas vadītājs un Sventes pagasta dzejnieks Tadeušs Turonoks, kurš nolasīja dambretes čempionātam veltītus dzejoļus.

Visi dalībnieki sacentās vienā grupā un uzvarētājus pa grupām noskaidroja pēc  izcīnītajiem punktiem kopējā konkurencē. Vissīvākā konkurence bija vīriešiem, jo  pretendentu  skaitā bija 6 dambretes meistari un viens starptautiskas klases dambretes  meistars, kuri arī izcīnīja godalgotas vietas. Pēc nospēlētajām 9 spēļu kārtām, čempionāta piemiņas kausu, zelta godalgu un balvu izcīnīja Sventes pagasta komandas pārstāvis dambretes meistars Vitālijs Kravcovs ar izcīnītajiem 8 punktiem , septiņas uzvaras un divas neizšķirtas spēles. Pieci dalībnieki turnīru noslēdza ar izcīnītajiem 6,5 punktiem , bet pēc datora un dambretes koeficienta, otro vietu izcīnīja  starptautiskās klases dambretes meistars Valdas Veršulis no Anikščai un trešo vietu ieguva jēkabpilietis dambretes  meistars Ivars Kelašs. Dāmu konkurencē trešo gadu  pēc kārtas 1. vietu ar 5 punktiem un piemiņas kausu izcīnīja Lija Bogdanova no Sventes pagasta komandas. Otrajā vietā arī ar izcīnītajiem 5 punktiem Zita Srjubiene no Anikšcai un trešajā vietā Ona Pikauskiene no Zarasiem.

Jauniešu konkurencē zelta medaļu un piemiņas kausu izcīnīja Leonīds Murevičs no Daugavpils logopediskās internātskolas ar 5,5 punktiem. Otro vietu ar 4 punktiem izcīnīja viens no visjaunākajiem dalībniekiem, vienpadsmitgadīgais Artis Lipša no Jēkabpils un 3. Vietā, arī ar 4 punktiem, Edgars Ungurs no Daugavpils. Jaunietēm zelta medaļu izcīnīja Natalija Multāne no Sventes. Uzvarētājiem kausus, medaļas un  balvas pasniedza Sventes pagasta pārvaldes vadītāja  Brigita Vasiļevska, kura aicināja  visus dalībniekus arī nākošajā gadā piedalīties tradicionālajās Sventes pagasta un Daugavpils novada rīkotajās dambretes sacensībās un novēlēja visiem dalībniekiem  priecīgus Ziemassvētkus un panākumiem bagātu Jauno gadu.

Dalībnieki pateicās organizatoriem un Sventes pagasta Tautas namam par lielisku sacensību rīkošanu,  telpu krāšņo noformējumu, gleznu izstādi, garšīgajām kafijas un  tējas pauzēm.

Eduards Lihoveckis 
Sacensību galvenais tiesnesis 

Domes sēde