“Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2024″ ir klāt!

AKTUĀLI

Arī šogad ir notikusi Augšdaugavas novada bibliotēku un skolu pieteikšanās lielākajai un senākajai valsts finansētai lasīšanas veicināšanas programmai “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2024”, uzsākot ikgadējo jaunāko grāmatu lasīšanas un vērtēšanas maratonu.

Lieli un mazi lasītāji ar jauno grāmatu kolekciju var iepazīties, lasīt un vērtēt gada garumā un par viņuprāt labāko grāmatu dot savu atsauksmi, lai 2025. gada marta mēnesī Lielajos lasīšanas svētkos, varētu paziņot balsojuma rezultātus un pievienoties aktīvāko lasītāju kopienai. Iepazīstinām ar jauno grāmatu kolekciju katrā vecumgrupā, kur ir jāvērtē sešas grāmatas, bet Vecāku žūrijas kolekcijā – četras, papildus aicinot izvēlēties jebkuras divas grāmatas no pārējās kolekcijas, lai arī pieaugušie iedziļinātos bērnu un jauniešu literatūrā.

2024. gada “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” kolekcijā ir iekļautas 28 grāmatas, 9 no tām oriģinālliteratūras darbi un 19 tulkojumi, kas tulkoti no vācu (2), ukraiņu (1), japāņu (1), itāļu (1) norvēģu (2), franču (1), igauņu (4), somu (1), angļu (3), poļu (1) un čehu (2) valodas.

Grāmatas ir ļoti dažādas, un katrs lasītājs atradīs sev piemērotākās. Varēs izbaudīt dzejas bagāto un skanīgo valodu, lasīt stāstus, iegrimt fantāzijas pasaulē, piedzīvot tikšanos ar īpašajiem bērniem, pārdomāt aktuālas tēmas un priecāties par lieliskajām ilustrācijām, kas dažās grāmatās atveras kā gleznas.

Dalībnieki drīkst mainīt ieteikto vecumgrupu un brīvi izvēlēties grāmatas no kolekcijas kopējā piedāvājuma.

Vakance lietveža, klientu apkalpošanas centra speciālista amatam