“Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2023” ir klāt!

AKTUĀLI

Ikvienam interesentam arī 2023. gadā ir iespēja piedalīties Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra organizētajā un koordinētajā lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2023”. Žūrijas kolekcijas grāmatas meklējiet Augšdaugavas novada bibliotēkās.

Ar programmas atbalstu Augšdaugavas novada publiskās un skolu bibliotēkas saņēmuša septiņus grāmatu kolekcijas komplektus, taču drīzumā tiks saņemti vēl 24 grāmatu komplekti, daļa grāmatu jau iepirktas par Augšdaugavas novada pašvaldības līdzekļiem.

Līdz 2024.gada janvārim žūrijas dalībniekiem jāizlasa 5 grāmatas no 28 grāmatu kolekcijas un jāaizpilda elektroniskā grāmatu novērtēšanas anketa, par ko dalībnieks saņem balviņu, bet Vecāku žūrijas kolekcijā – četras, papildus atļaujot izvēlēties jebkuru grāmatu no pārējās kolekcijas, lai arī pieaugušie iedziļinātos bērnu un jauniešu literatūrā.

Dalībnieki drīkst mainīt ieteikto vecumgrupu un brīvi izvēlēties grāmatas no kolekcijas kopējā piedāvājuma.

Vairāk par “Bērnu, jauniešu un vecāku žūriju” var lasīt šeit.

“Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2023” grāmatu kolekcija

Pazudušais miedziņš. Anete Melece. Rīga: Liels un mazs, 2022.

ŅAUdiena.rrr. Aivars Neibarts. Rīga: Latvijas mediji, 2022.

Soliņš un Miskaste. Ieva Samauska. Rīga: Pētergailis, 2022.

Kaimiņi. Rosio Bonilja. Rīga: Latvijas Mediji, 2023.

Klimpas kungs un burinieks. Anna Oņihimovska. Rīga: Latvijas Mediji, 2023.  

Pelesdēls Gudrinieks. Ruta Svaža Rīga: Zvaigzne ABC, 2022.

Bete un lidojošā dzimšanas dienas dāvana. Vitalija Maksvīte. Rīga: Jāņa Rozes apgāds, 2022.

Lasis Stasis un Atlasijas okeāns. Daina Tabūna. Rīga: Liels un mazs, 2022.

Brālis, kas nebija vajadzīgs. Gaja Guna Ekle. Rīga: Zvaigzne ABC, 2023.

Skeleta Juhana gaitas. Trīnu Lāna. Rīga: Liels un mazs, 2022.

Zlatas ceļš. Dzintars Tilaks. Rīga: Zvaigzne ABC, 2022

En den dīno šoko loko tīno. Rīga: Liels un mazs, 2023.

Kā mans tētis atrada sev sievu. Rēli Rēnausa. Rīga: Zvaigzne ABC, 2023.

Upe, kas tek atpakaļ. Žans Klods Murlevā. Rīga: Jāņa Rozes apgāds, 2022.

Burmemme. Aino Pervika. Rīga: Liels un mazs, 2022.

Melndzelmji. Igne Zarambaite. Rīga: Jāņa Rozes apgāds, 2022.

Mūru dāma. Silēna Edgāra, Pols Beorns.  Rīga: Jāņa Rozes apgāds, 2022.

Mana kolosālā dzīve. Jennija Jēgerfelde. Rīga: Latvijas Mediji, 2022.

Kinderlande. Mavils. Rīga: Liels un mazs, 2022.

Zaļā dzīle. Jennija Jēgerfelde. Rīga: Dienas Grāmata, 2022.

Vecāku žūrija

Bērni ir karaļi. Delfīne de Vigāna.  Rīga: Jāņa Rozes apgāds, 2022.

Es neliecināšu pret jums. Kristīne Ilziņa. Rīga: Zvaigzne ABC, 2022.

Laiks atkal iedegt zvaigznes. Virdžīnija Grimaldi. Rīga: Zvaigzne ABC, 2022.

Piektā laiva. Monika Kompaņīkova.  Rīga: Pētergailis, 2022.

Noklikšķinot uz grāmatas nosaukuma, atvērsiet Augšdaugavas novada bibliotēku elektronisko katalogu, kurā atradīsiet informāciju par grāmatas pieejamību bibliotēku krājumos. Kad grāmata izvēlēta, to elektroniskā kataloga skatā uzreiz var rezervēt (“Pasūtīt”), autorizējoties ar sistēmas “Mana bibliotēka” datiem. Ir iespēja arī piezvanīt uz  bibliotēku vai uzrakstīt e-pastu un palūgt rezervēt izvēlēto  grāmatu. 

Vecā Stendera piemiņas glabātāji Eglainē