Audzēkņi piedalās koncertā ‘’Ezeru zemes mūzika’’

Kultūra

12. novembrī Latvijas Nacionālo Kultūras biedrību asociācijas koncertzālē notika koncerts ‘’Ezeru zemes mūzika’’ Latvijas mazākumtautību kultūras un mākslas festivāla “Vienoti dažādībā-2022” ietvaros, kurā piedalījās izpildītāji no Daugavpils Universitātes un Naujenes Mūzikas un mākslas skolas.

 Šīs radošās mūziķu grupas atbildīgais ir virtuozs pianists, dažādu Starptautisko konkursu laureāts, Daugavpils Universitātes docents Gļebs Beļajevs, JVLMA profesora R.I.Haradžanjana audzēknis. Pārsvarā tika izpildīti skaņdarbi klavierēm – solo un ansambļos (piemēram, Gļebs atskaņoja 4-rokas ar maestro Haradžanjanu burvīgās A. Dvoržāka "Skotu dejas"). Un slavenā R. Vāgnera "Valkīru deja" tika atskaņota uz divām klavierēm 8 rokās. Tika prezentēti arī A. Skrjabina, K. Debisī, P. Plakida solo skaņdarbi. Koncertā skanēja arī pūšamo instrumentu skaņas.

Šajā koncertā  Naujenes Mūzikas un mākslas skolu pārstāvēja  6.klases audzēkne Anastasija Nikitina(eifonijas spēle) pedagogs Aleksejs Petrovs un koncertmeistars Gļebs Beļajevs. Anastasija sagatavoja un atskaņoja lietuviešu komponista P. Adamavičiusa skaņdarbu ‘’4 Lietuviešu tautas dejas’’ eifonijai un klavierēm, kuru publika ļoti augsti novērtēja.

Pateicamies Anastasijai Ņikitinai, kā arī skolotājiem Aleksejam Petrovam un Gļebam Beļajevam par ieguldīto darbu.

Pateicība arī Latvijas Nacionālās Kultūras biedrības asociācijas vadītājam Rafi Haradžanjana kungam par aicinājumu!

Projektā “Latgales virtuves garša” apzināts novada kulinārais mantojums