Atjaunots tiltiņš pār Bornes upīti Salienas pagastā

AKTUĀLI

21.augustā tika uzstādīts gājēju un velosipēdistu tiltiņš pār Bornes upīti Lielbornē, Salienas pagastā.  Projektam finansējumu piešķīra biedrība “Daugavas savienība”, līdzfinansējumu piešķīra Daugavpils novada dome. Darbus koordinēja Daugavpils novada dome Dabas resursu nodaļa un pašvaldības aģentūra TAKA. Kopējās projekta izmaksas ir EUR 1531. Darbus veica ZS “Stiebriņi”. Bornes tiltiņš atrodas velomaršruta Nr. 35 „Daugavas loki” vienā no ainaviskākajām vietām un Lielbornes muižas teritorijā, kurā šobrīd notiek rekonstrukcijas darbi un tuvākajos gados tā būs atvērta apmeklētājiem.

Lielbornes muiža ir vienīgā līdz mūsdienām saglabājusies muiža, kas atrodas Dabas parka „Daugavas loki” teritorijā. Atrodoties tieši pie pie straujās Bornes upes ietekas Daugavā, Lielbornes muiža piedāvā unikālu vidi, kas sevī apvieno gan iespēju baudīt likteņupes mainīgo tecējumu, gan doties piedzīvojumu pilnā pastaigā pa Bornes upes gultni, vai apskatīt Lielbornes muižas parku, kurā šobrīd uzsākti tā spozmes atjaunošanas darbi. Muižas parks pletās abpus Bornes upei,  no stāvajām nogāzēm pavērās burvīgi skati uz Daugavu un Lielbornes dzirnavu dīķi. No dzirnavām šobrīd ir palikušas tikai drupas, bet uzsāktā dzirnavu dīķa atjaunošana ļaus doties braucienā ar laivu ne tikai pa Daugavu, bet arī romantiskā vakara braucienā pa dīķi.

Informāciju sagatavoja:
Rolands Gradkovskis, Nora Poiša

 

Sēru vēsts